Dokumentalny film o sposobie funkcjonowania niektórych elementow lobby izraelskiego w USA miał pierwotnie być emitowany przez katarską telewizję Al Jazeera.

Film The Lobby – USA został nakręcony przez telewizję Al Jazeera w latach 2016-2017, lecz jego emisja została wstrzymana po tym, jak Katar znalazł się pod silną presją lobby izraelskiego w USA. „Chociaż dyrektor generalny Al Jazeera twierdził w ubiegłym miesiącu, że z filmem wiązą się problemy prawne, jego twierdzenia zostały całkowicie podważone przez jego własnych dziennikarzy” – informuje EI.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kwietniu, Syjonistyczna Organizacja Ameryki (ZOA) ogłosiła, że jej szef, Morton Klein, przekonał katarskiego władcę Emira Tamima bin Hamada Al Thaniego do zrezygnowania z emisji filmu. W swoim oświadczeniu, Al Jazeera podważyła narrację ZOA, iż telewizja została zmuszona do anulowania emisji filmu. ZOA nazwała film „zaciekle antysemickim”. Organizacja podaje, że Klein „odbył liczne, wyczerpujące i długie spotkania w Dosze, w Katarze, z emirem i innymi czołowymi urzędnikami Kataru.”

W rolę dziennikarza śledczego w filmie wcielił się niejaki „Tony”. „Film ujawnia wysiłki Izraela i jego lobbystów na rzecz szpiegowania, oczerniania i zastraszania obywateli USA, którzy popierają prawa człowieka Palestyńczyków, zwłaszcza ruch BDS – bojkotu, dezinwestycji i sankcji. Ukazuje, jak działające jak tajna organizacja Ministerstwo Spraw Strategicznych, prowadzi ten wysiłek w zmowie z rozległą siecią amerykańskich organizacji. Należą do nich takie organizacje, jak: Israel on Campus Coalition, The Israel Project and the Foundation for Defense of Democracies” – podaje EI.

W trzeciej części filmu przeprowadzono wywiad z Billem Mullenem, profesor amerykanistyki na Purdue University w Indianie i czołowy działacz ruchu BDS (Bojkot, Wycofanie Inwestycji, Sankcje). Mullen i jego rodzina znaleźli się na celowniku zorganizowanej „kampanii oszczerstw” ze strony proizraelskich aktywistów, informuje EI.

„Powstało kilka anonimowych stron internetowych zawierających sfabrykowane relacje o molestowaniu seksualnym przez Mullena, rzekomo stworzonych przez studenta. W filmie Mullen opisuje kampanię jako próbę zniszczenia jego małżeństwa. (…) Wydaje się, że kampania oszczerstw została uruchomiona przez agentów Izraela w USA” – podaje EI.

Z kolei w ostatniej części filmu widać, jak Izrael działa przeciwko ruchowi Black Lives Matter w USA. Ruch powstał jako protest przeciwko brutalności policyjnej, która według założycieli, nieproporcjonalnie jest skierowana przeciwko Afroamerykanom. Widać m.in jak konsul generalny Izraela w Atlancie narzeka, że „główny problem dla Izraela dotyczy młodego pokolenia społeczności Czarnych”.

Przedstawiane są również działania organizacji Israel Project jako propagandę skierowaną do amerykańskiej opinii publicznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

kresy.pl / electronic intifada

Electronic Intifada publikuje ostatnią część kontrowersyjnego filmu dokumentalnego o lobby izraelskim w USA
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz