Dziwowisko sarmackie w Kresowiaku

Dziwowisko sarmackie w Restauracji Kresowiak, al. Wilanowska 43c. 15.09 oraz 20.09 godz. 20:00 z okazji 10-lecia Teatru Królewskiego Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Dziwowisko sarmackiew Restauracji Kresowiak przeniesie widza w świat i kulturę dawnej szlacheckiej Polski. Ukaże obraz pozytywnych, mało popularnych założeń kultury sarmackiej, które opierają się na zasadach praworządności i honoru. Wartości te stanowią dziedzictwo kulturowe Polski i łamią stereotypowe postrzeganie tej epoki, która zazwyczaj kojarzona jest z biesiadą, prywatą i politycznym buntem. Sztuka zawiera zabawne historie i pokazuje obyczaje z czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej od schyłku XVI w. Pełne dowcipu, zabawnego dialogu i intryg miłosnych, z pokazem fechtunku i tańca z epoki. Dla jednych będzie to karykaturą, a dla innych zwierciadłem tożsamości narodowej.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Masztalerz
Scenografia: Eliza Bajor
Kostiumy: Sylwia Majewska
Muzyka: Danuta Masztalerz
Asystent reżysera: Sylwia Najah
Choreografia tańca: Sylwia Majewska
Choreografia walki: Przemysław Szajewski
Występują: Sylwia Najah, Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz

Spektakl w Kresowiaku będzie bardzo kameralny, liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 50 zł do nabycia pod numerem 512 387 583.

Spektakl promuje JUBILEUSZ 10-LECIA TEATRU KRÓLEWSKIEGO W PAŁACU W WILANOWIE

Więcej na: [link=http://www.wilanow-palac.pl/jubileusz_10_lecia_teatru_krolewskiego_program.html]

Przedstawienia teatralne w pałacu w Wilanowie mają już wieloletnią tradycję. W niepowtarzalnej atmosferze oryginalnych wnętrz nabierają wymiaru szczególnego, przenosząc widza w inny czas i w inne wydarzenia.

Istnieją historyczne przekazy o istnieniu takiego teatru w Wilanowie za czasów króla Jana III Sobieskiego i jego małżonki Marii Kazimiery, która była wielką miłośniczką tej dziedziny sztuk, a także kolejnych mieszkańców pałacu: króla Augusta II Mocnego, rodów Czartoryskich, Lubomirskich, Potockich. Pragniemy kontynuować tradycję zapoczątkowaną przez tych wielkich mecenasów sztuki.

Możliwość obejrzenia i przeżycia tak rzadkiego gatunku sztuki teatralnej, jaką jest pantomima inspirowana XVIII-wieczną komedią dell’arte, monodram z wykorzystaniem języka staropolskiego albo teatr marionetek, będzie na pewno dużą atrakcją dla dorosłych, młodych i najmłodszych gości Wilanowa. Spektakle gramy dla otwartej publiczności zgodnie z repertuarem oraz na specjalne zamówienie grup.

g

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply