Spotkanie w Warszawie ma być przygotowaniem do listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli.

Jak podaje Polskie Radio – Uczestnicy warszawskiego spotkania będą rozmawiać – między innymi – o tym, jak ma wyglądać dalsze funkcjonowanie Partnerstwa Wschodniego. Trzy spośród sześciu krajów – Ukraina, Gruzja i Mołdawia – mają już podpisane umowy stowarzyszeniowe z Unią Europejską. Azerbejdżan, Armenia i Białoruś pozostają poza tym procesem.Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podkreśla, że dla Polski współpraca ze wszystkimi państwami Partnerstwa Wschodniego ma duże znaczenie. Przybliża ono te kraje do Wspólnoty i stabilizuje sytuację w naszym regionie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nie dla Stanów Zjednoczonych Europy”. Spotkanie prezydentów Polski i Węgier 

W rozmowach poświęconych przyszłości wschodniej polityki Unii Europejskiej wezmą także udział ministrowie spraw zagranicznych z innych państw: Chorwacji, Estonii, Rumunii i Szwecji oraz unijny komisarz do spraw europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn, informuje Polskie Radio.

Kresy.pl / Polskieradio.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz