Polska tworzyła kolaborantów jak żaden inny kraj w Europie, a cywile mordowali w niej Żydów jak nigdzie w Europie – twierdzi dziennikarz niemieckiego serwisu „Deutsche Welle” Martin Gak.

Na łamach portalu esglobal.org ukazał się artykuł pt. „Europa: Nowa fala antysemityzmu?”. Cytowany jest w nim dziennikarz i korespondent niemieckiego serwisu „Deutsche Welle” Martin Gak, który krytycznie wypowiada się na temat Polski.

„Mamy perfekcyjne połączenie islamofobii z antysemityzmem bez Żydów” – oświadczył Gak w opisywanym artykule. Jego zdaniem, Polacy próbują usprawiedliwiać swój udział w mordowaniu Żydów w czasie II wojny światowej:

„W tym samym czasie, widzimy w Polsce samousprawiedliwienie, które przy pomocy prawa zabrania twierdzić, że Polska brała udział w Holokauście”.

 

Skandaliczne wypowiedzi dziennikarza „DW” spotkały się z krytyką ze strony części użytkowników Twittera. Zwrócono mu uwagę, iż powinien wiedzieć, że „Polska ucierpiała jak żaden innych kraj w okupowanej Europie” i żeby przestał obrażać pamięć milionów Polaków zamordowanych przez Niemców i rozpowszechniać fake newsy. Wówczas Gak zareagował jeszcze mocniej:

„Polska tworzyła [oryg. produced – red.] kolaborantów jak żaden inny kraj w Europie, a cywile mordowali w niej Żydów jak nigdzie w Europie. Jak żaden inny kraj w Europie wciąż trwa w średniowiecznym antysemityzmie. Znajcie [?] swoją historię”.

Przeczytaj: Izraelska dziennikarka potwierdza: Netanjahu powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami

Czytaj również: Szef żydowskiego Centrum Szymona Wiesenthala stawia Polaków w szeregu narodów kolaborujących z Hitlerem

Wpolityce.pl / twitter.com / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. marvix
    marvix :

    Okazało się, że gościu to żyd z Argentyny, nieuk totalny, który wie o historii tyle co … a jedwabne? Może nawet był na ostatniej konferencji antypolskiej, gdzie rozmawiali o 'Nowej historii Polski’ zapraszając inteligentów pokroju Grossa, Grabowskiego. Widać, że żydzi kombinują jak nas zmusić do odszkodowań czytaj 'skok na kasę żydowskich ofiar’ z WWII.

  2. zefir
    zefir :

    Wypowiedż dziennikarskiego szkopa sponsorowana przez geszeft Holokaustu Industry,Mamy perfekcyjne połączenie polonofobii z samousprawiedliwianiem się nazistowskiego żydo-germańca,potomka morderców Polaków i Żydów.Argumentów Gak nie ma,więc się w antypolskich pomówieniach wyżywa.To tylko potwierdza,że spółka żydo-nazistowska odżywa.