„Wiecie, co oznacza przebywanie na tych terytoriach i kontrolowanie ich? To znaczy dokonać tam ludobójstwa. Dlatego, że ludzie tam wspierają Putina i wspierają separatyzm” – powiedziała na antenie Espreso.TV Tatiana Czornowoł, działaczka Euromajdanu, deputowana do ukraińskiego parlamentu.

CZYTAJ TAKŻE: W Donbasie nie ma ukraińskich patriotów, miejscowi ludzie nie czują się Ukraińcami – aktywistka Euromajdanu [+VIDEO]

„Nie powinniśmy wpisywać się w ich scenariusz. Oni specjalnie wciągają nas w tę walkę. Czym jest zwycięstwo? Co to znaczy zwyciężać w waszej opinii? Być na tych terytoriach. Wiecie, co oznacza przebywanie na tych terytoriach i kontrolowanie ich? To znaczy dokonać tam ludobójstwa. Dlatego, że ludzie tam wspierają Putina i wspierają separatyzm” – powiedziała na antenie ukraińskiej telewizji Espreso.TV Tatiana Czornowoł

Tatiana Czornowoł w wieku 17 lat brała udział w akcji nacjonalistów z UNA-UNSO „Ukraina bez Kuczmy”. W proteście przeciw uwięzieniu członków ugrupowania przykuła się do torów na stacji kolejowej w Kijowie. W 2012 brała udział w akcjach przeciwko ustawie językowej, która przewidywała określone uprawnienia dla języków mniejszości narodowych. W tym samym roku włamała się do rezydencji prezydenta Janukowycza pod Kijowem, gdzie spędziła około 3 godziny. Zdjęcia stamtąd opublikowała potem w internecie.

W 2012 startowała w wyborach do parlamentu z list „Batkiwszczyny” – partii więzionej wówczas Julii Tymoszenko. Kandydowała w obwodzie lwowskiem, jednak bez powodzenia. Została deputowaną do Werchownej Rady Ukrainy w ostatnich wyborach z list „Frontu Narodowego” premiera Arsenija Jaceniuka. Po obaleniu rządu Mykoły Azarowa z Partii Regionów została od dnia 5 marca 2014 pełnomocnikiem rządu ds.polityki antykorupcyjnej, nominowana na to stanowisko przez premiera Arsenija Jaceniuka.

Brała udział w protestach Euromajdanu, w trakcie trwania którego została pobita przez nieznanych sprawców. Walczyła w batalionie „Ajdar” z separatystami, tak jak jej poległy w walkach mąż.


Z uwagi na zarzuty o zastosowanie manipulacji, publikujemy całość nagrania programu. Wycięty z całości fragment zachowuje swój pierwotny sens i znaczenie. Omówienie szerszego fragmentu programu publikujemy TUTAJ.

Całość nagrania ze studia Espreso.TV:Espreso.TV / Kresy.pl

Reklama65 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. lokis1271 :

  Witam Państwa! Dla ukraińskich nacjonalistów, zwłaszcza spod znaku UNA-UNSO czy batalionu „Azow”, morderstwa i ludobójstwo to chleb codzienny. Skąd ten nagły przypływ humanitaryzmu oraz refleksja u zdeklarowanej działaczki nazistowskich organizacji? Czyżby Pani Redaktor Czornowoł zdała sobie w końcu sprawę z nieuchronności osobistego stawiennictwa przed Trybunałem w Hadze?
  Pozdrawiam
  Lokis

 2. sylwia :

  Faszystki takie jak Czornowoł wyróżniały się okrucieństwem w szeregach UPA podczas rzezi Polaków. Zwraca uwagę jej niesłowiański wygląd. Polacy i mieszkańcy wschodniej Ukrainy są do siebie podobni genetycznie, co widać na filmach z Donbasu. W odróżnieniu od nich, wyglądający inaczej Ukraińcy zachodni mają wysoki procent haplogrupy I2a2 (https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainians). Są to antropologiczne typy, podobne do albańskich i tureckich. Zachodnim Ukraińcom brak dwóch polimorfizmów pojedyńczego nukleotydu: rs9806546, rs11636966 (http://www.molecularautism.com/content/4/1/48),
  w genie GABRB3 położonym na 15-tej ścieżce chromosomowej (http://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=GABRB3). Te dwa polimorfizmy są wydatnie związane ze Współczynnikiem Współczucia. Ich brak powoduje okrucieństwo, tak charakterystyczne dla zach. Ukraińców (http://www.molecularautism.com/content/4/1/48). To upośledznie odziedziczyli prawdopodobnie po Pieczyngach, (łac. Bisseni, staroruskie печенѣгъ, l.mn. печенѣзи, śr.-grec. Πατζινάκος, Πατζινάκης, Πατζινακίτης -Patzinakitai, arab. Расаnāk/Bjnak/Bjamak/Bajanak, gruz. Pacanak-i, armeń. Pacinnak, węg. Besenyő/Becencik/Palóc, średniowieczna łac.: Bisseni, Bessi, Pizenaci, Расinасi, Расinасае, Расinасitае) – związek kilku plemion koczowniczych najprawdopodobniej z grupy oguzyjskiej, które wyruszyły ze swoich pierwotnych siedzib w Azji Środkowej i w VIII – IX wieku osiedliły się między dolnym biegiem Wołgi a rzeką Jaik (obecnie Ural: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieczyngowie). Mniejwięcej co 100 lat, ludność z tym upośledzeniem genetycznym urządza rzezie. W 1768 była to rebelia hajdamacka (200 000 bestialsko zamordowanych Polaków). W 1846 były to rzezie Szeli. W 1941 – 1946 było to ukraińskie ludobójstwo na Polakach: ok. 400 000 zakatowanych ofiar polskich.

  http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html

  1846 rzeź galicyjska Szeli 000

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_galicyjska

  200 000 zamordowanych 1768 rebelia hajdamacka
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koliszczyzna

 3. wepwawet :

  Dokonanie ludobójstwa – to dla naszych „braci” Ukraińców „kaszka z mleczkiem” (przynajmniej dla ich zbanderyzowanej części), już raz przeprowadzili taką akcję co przyniosło im wiele chwały (Herojam Sława) i mnóstwo korzyści. Problemem nie jest to, że celem kontroli zbuntowanych terenów mieliby ów genocyd przeprowadzić bo to współgra z ich światopoglądem, więc są do tego zdolni. Problemem są uzbrojeni i przygotowani separatyści co powoduje, że całe przedsięwzięcie nie jest już takie łatwe jak „chwalebne” wymordowanie Polaków, o czym jak czytam przekonał się nawet sam mąż tej pani.

 4. wepwawet :

  Dokonanie ludobójstwa – to dla naszych „braci” Ukraińców „kaszka z mleczkiem” (przynajmniej dla ich zbanderyzowanej części), już raz przeprowadzili taką akcję co przyniosło im wiele chwały (Herojam Sława) i mnóstwo korzyści. Problemem nie jest to, że celem kontroli zbuntowanych terenów mieliby ów genocyd przeprowadzić bo to współgra z ich światopoglądem, więc są do tego zdolni. Problemem są uzbrojeni i przygotowani separatyści co powoduje, że całe przedsięwzięcie nie jest już takie łatwe jak „chwalebne” wymordowanie Polaków, o czym jak czytam przekonał się nawet sam mąż tej pani.

 5. wladyslaw :

  Bomba informacyjna! Ukrainske EspressoTV wyemitowala wywiad ukrainskiego oficera, prezesa „Ofocerskiego zgromadzienia” Alexandra Tarana o jego wizyte na Donbas. Na 6 min. A. Taran opowiada, jak male dzieci proszili go, zeby Ukraincy ich nie ostrzeliwali; 10 m. 20 sek. Taran opowiada, ze przekrocil caly teren Donbasu, lecz nie znalazl zandego rosyjskiego zolnierza; 12 m.10 sek. – Taran mial odwage powiedziec, ze Ukraina zachowuje sie jako terorysta http://www.youtube.com/watch?v=V853tWmHcv4#t=924

 6. sylwia :

  Faszystki takie jak Czornowoł wyróżniały się okrucieństwem w szeregach UPA podczas rzezi Polaków. Zwraca uwagę jej niesłowiański wygląd. Polacy i mieszkańcy wschodniej Ukrainy są do siebie podobni genetycznie, co widać na filmach z Donbasu. W odróżnieniu od nich, wyglądający inaczej Ukraińcy zachodni mają wysoki procent haplogrupy I2a2 (https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainians). Są to antropologiczne typy, podobne do albańskich i tureckich. Zachodnim Ukraińcom brak dwóch polimorfizmów pojedyńczego nukleotydu: rs9806546, rs11636966 ( http://www.molecularautism.com/content/4/1/48),
  w genie GABRB3 położonym na 15-tej ścieżce chromosomowej ( http://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=GABRB3). Te dwa polimorfizmy są wydatnie związane ze Współczynnikiem Współczucia. Ich brak powoduje okrucieństwo, tak charakterystyczne dla zach. Ukraińców ( http://www.molecularautism.com/content/4/1/48). To upośledznie odziedziczyli prawdopodobnie po Pieczyngach, (łac. Bisseni, staroruskie печенѣгъ, l.mn. печенѣзи, śr.-grec. Πατζινάκος, Πατζινάκης, Πατζινακίτης -Patzinakitai, arab. Расаnāk/Bjnak/Bjamak/Bajanak, gruz. Pacanak-i, armeń. Pacinnak, węg. Besenyő/Becencik/Palóc, średniowieczna łac.: Bisseni, Bessi, Pizenaci, Расinасi, Расinасае, Расinасitае) – związek kilku plemion koczowniczych najprawdopodobniej z grupy oguzyjskiej, które wyruszyły ze swoich pierwotnych siedzib w Azji Środkowej i w VIII – IX wieku osiedliły się między dolnym biegiem Wołgi a rzeką Jaik (obecnie Ural: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieczyngowie). Mniejwięcej co 100 lat, ludność z tym upośledzeniem genetycznym urządza rzezie. W 1768 była to rebelia hajdamacka (200 000 bestialsko zamordowanych Polaków). W 1846 były to rzezie Szeli. W 1941 – 1946 było to ukraińskie ludobójstwo na Polakach: ok. 400 000 zakatowanych ofiar polskich.

  http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html

  1846 rzeź galicyjska Szeli 000

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_galicyjska

  200 000 zamordowanych 1768 rebelia hajdamacka
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koliszczyzna

 7. sylwia :

  Tutejszym ma tak przeżarty mózg przez 60 lat nadużywania C2H5OH, że często bredzi. Napisał teraz, że krytyka nawoływania do ludobójstwa przez ukrofaszystkę Czornowoł jest ‘moskiewskim, antyludzkim faszystkowskim jadem’. Czas zauważyć, że moczymorda Tutejszym nie ma na tym forum wielu przyjaciół i nigdy na innych forach jego plugawe brednie nie są cytowane. Tutejszym to ukraiński agent wpływu, który uporczywie realizuje tu nakazy tajnej Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z 1990 r. nakazującej przmilczać zbrodnie UPA i szczuć Rosjan na Polaków i Polaków na Rosjan. Celem tej działalności jest rozpad państwa polskiego. Uchwała: www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/problem.html Komentarz: http:/ /narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/. http://odlwowadojeleniejgory.pl.tl/Fa%26%23322%3Bszerstwa-i-propaganda-ukrai%26%23324%3Bskich-nacjonalist%F3w.htm