Christopher Wray, dyrektor FBI zarządził w piątek śledztwo wewnętrzne w sprawie sposobu prowadzenia dochodzenia na temat powiązań byłego współpracownika Donalda Trumpa, Michaela Flynna – poinformowała Agencja Prasowa Reuters

Dwa tygodnie po tym, jak Departament Sprawiedliwości starał się oddalić zarzuty przeciwko byłemu doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa Michaelowi Flynnowi, dyrektor FBI zarządził w piątek wewnętrzny przegląd dochodzenia biura, które doprowadziło do oskarżenia Flynna – przekazuje w piątek Reuters.

Flynn, emerytowany generał armii, który doradzał w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa w 2016 roku, przyznał się w 2017 roku do okłamywania FBI na temat swoich kontaktów z Siergiejem Kislyakiem, ambasadorem Rosji w Stanach Zjednoczonych, na kilka tygodni przed objęciem urzędu przez Trumpa.

Zobacz też: Senat USA przegłosował Ustawę Patriot, FBI będzie mogło szpiegować obywateli bez pozwolenia sądu

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dochodzenie zarządzone przez dyrektora FBI Christophera Wraya ma ustalić, czy jacyś obecni pracownicy są zaangażowani w niewłaściwe postępowanie w dochodzeniu w sprawie Flynna i oceni prowadzenie procedur w samym FBI, zdaniem dyrektora wiele rzeczy w biurze musi zostać poprawione.

Zarzuty zostały postawione w wyniku dochodzenia Roberta Muellera, które udokumentowało rosyjską ingerencję w kampanię w 2016 roku w celu zwiększenia możliwości kandydatury Trumpa. Trump i jego sojusznicy potępili dochodzenie FBI w sprawie kontaktów między jego sztabem i Rosjanami.

Zobacz też: „Wielka wpadka FBI” – nieopatrznie ujawniono nazwisko Saudyjczyka wiązanego z zamachami z 11 września

Departament Sprawiedliwości 7 maja zwrócił się do sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych Emmeta Sullivana o rezygnację z zarzutów przeciwko Flynnowi po publicznej presji ze strony Trumpa i jego sojuszników politycznych.

Demokraci i niektórzy byli prokuratorzy federalni oskarżyli prokuratora generalnego Williama Barra o upolitycznienie amerykańskiego systemu wymiaru sprawiedliwości z korzyścią dla współpracowników Trumpa w sprawach karnych.

Zobacz też: Hiszpania: sprawcy napadu na ambasadę Korei Płn. przekazali skradzione materiały FBI
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz