Prezydent Filipin w dosadny sposób kwituje propozycje skupienia się na rehabilitacji narkomanów.

Rodrigo Duterte używając ostrego języka skomentował propozycje zmiany prowadzonej przez niego krwawej polityki antynarkotykowej. Podczas wczorajszego przemówienia z okazji filipińskiego Dnia Kobiet prezydent Duterte odniósł się do propozycji, budowy, jak to określił, klinik, takich jak w innnych państwach gdzie rozdawana jest metaamfetamina, kokaina i heroina, tak jak w Holandii. Zdaniem głowy filipińskiego państwa osoby to poponujące powinny przyjechać by porozmawiać, ponieważ chce je uderzyć w twarz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
„Pie**ol się UE” – prezydent Filipin pokazał środkowy palec Unii Europejskiej [+VIDEO]
Prezydent Filipin nazwał Obamę „s***synem”. Prezydent USA odwołał spotkanie

Duterte już w zeszłym tygodniu zaatakował Unię Europejską z powodu jej hipokryzji nazywając kraje sku*wysynami za zachęcanie do skoncenrowaych na rehabilitacji wysiłkach mających rozwiązać problem narkotyków.

Według doniesień mediów 8 000 osób zostało poniosło śmierć w związku z narkotykami od przejęcia wladzy przez Duterte 30 czerwca 2016 roku. Odpowiedzialność za jedną trzecią z tych śmierci wzięła na siebie policja tlumacząc się koniecznością samoobrony podczas przeprowadzania czynności związanych z zwalczaniem handlu narkotykami.

kresy.pl / reuters.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply