W piątek 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 17 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa Oblubieńca (Kościół seminaryjny) przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbędzie się uroczysta Droga Krzyżowa w intencji Polonii i Polaków z Kresów.

Drogę krzyżową poprowadzi ks. Józef Aszkiełowicz z Archidiecezji Wileńskiej. W rozważaniach uczestnicy pochylą się nad problemami, którymi dziś żyją Polacy poza granicami i z którymi muszą się zmagać w obronie wiary, Kościoła, języka, tradycji i niezbywalnych wartości. W modlitewnym skupieniu będą prosić, aby przynależność do Boga była widoczna w życiu Polaków poza granicami, w ich rodzinach i we wszystkim, czym się zajmują, a zbliżające się Święta Zmartwychwstania, żeby były dobrym czasem do przeżywania i pielęgnowania tych wartości.

Ks. Józef Aszkiełowicz jest proboszczem parafii w Butrymańcach i Podborzu, wcześniej pełniąc tę funkcję w innych parafiach m.in. Mejszagole i Olanach. Za wybitne zasługi dla polskości i kościoła został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej.

Na Drogę Krzyżową zapraszają organizatorzy, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz P. Bonisławski oraz Zarząd Krajowy SWP: „Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitewnej łączności z naszymi Rodakami rozsianymi po całym świecie w przededniu zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego”.

Źródło: WspolnotaPolska.org.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply