Według separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, straty poniesione przez jej mieszkańców z powodu działań bojowych ukraińskiej armii przekraczają już 200 mld rubli, czyli około 2,6 mld dolarów. Chcą pozwać za to Ukrainę przed ETPCz.

Donieccy separatyści twierdzą, że oszacowane szkody dla tzw. Donieckiej Republiki Ludowej z tytułu „wojennej agresji ze strony Ukrainy” przekroczyły już 200 mld rubli, czyli około 2,6 mld dolarów. Mówiła o tym we wtorek, na posiedzeniu publicznej komisji ds. oceny strat gospodarczych dla DRL ze strony Ukrainy Jelena Sziszkina, deputowana do „parlamentu DRL”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Na dziś, według wstępnych szacunków, straty poniesione przez Doniecką Republikę Ludową z powodu zbrojnej agresji Ukrainy wynoszą ponad 200 mld rubli rosyjskich” – powiedziała Sziszkina. Dodała, że dokładne oszacowanie takich szkód jest utrudnione z powodu trwania działań wojennych. „Wzdłuż linii kontaktowej trwa ostrzał, w związku z czym komisja nie może pojechać na miejsce, a specjaliści nie mogą przeprowadzić ostatecznych obliczeń”.

Publiczna komisja ds. oceny strat gospodarczych dla DRL z powodu działań strony ukraińskiej powstała w listopadzie 2019 roku w Doniecku. Założyła ją grupa aktywistów z samozwańczych i nieuznawanych separatystycznych republik ludowych w Donbasie. Oficjalnie, przedstawiciele komisji pomagają „obywatelom Donieckiej Republiki Ludowej”, którzy ponieśli straty z powodu działań ukraińskiej armii, w przygotowaniu pozwu przeciwko Ukrainie i skierowaniu go do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Przeczytaj: Donieccy separatyści twierdzą, że rozejm na wschodzie Ukrainy jest zagrożony

Czytaj również: Donieccy separatyści ogłosili, że otrzymali rosyjską szczepionkę na koronawirusa

dan-news.info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz