Ukraińska służba graniczna zatrzymała wczoraj rano na wschodzie kraju mężczyznę przewożącego ciężarówką wojskową dużą ilość amunicji. Strona ukraińska twierdzi, że jest rosyjskim wojskowym.

Zdaniem ukraińskich wojskowych i pograniczników żołnierz sam przedstawił się jako Rosjanin i major jednostki artylerii rakietowej, odpowiedzialny za dostarczanie amunicji. Towarzyszył mu drugi mężczyzna, separatystyczny bojownik. Obaj byli ubrani w mundury wojskowe bez oznaczeń. Nie posiadali również żadnych dokumentów.

Wcześniej mieli pojechać w złym kierunku, zgubić się i omyłkowo zaczęli zbliżać się do ukraińskiego punktu kontrolnego w miejscowości Berezowe, około 45 km na południowy-zachód od Doniecka. Zatrzymali się dopiero wówczas, gdy Ukraińcy oddali strzały ostrzegawcze.

Ukraińscy pogranicznicy stwierdzili, że w ciężarówce znaleźli blisko 200 skrzyń z granatami i amunicją – w tym z pociskami do granatników przeciwpancernych.

Zdaniem agencji Reuters, jeśli identyfikacja Rosjanina zostanie potwierdzona, to Ukraina zapewne wykorzysta ten przypadek by oskarżyć Rosję o dalsze bezpośrednie wspieranie donbaskich separatystów.

Fot. dpsu.gov.ua

reuters.com / censor.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz