Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom złożyła doniesienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez Jana Tomasz Grossa. Chodzi o jego artykuł na łamach niemieckiego „Die Welt”, w którym kłamliwie obrażał Polaków.

W swoim tekście Gross stwierdził m.in., że podczas II wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Zdaniem Fundacji znieważył on w ten sposób nasz naród, naruszając artykuł 133 KK.

Przeczytaj: „Nazistowskie korzenie ohydnego oblicza wschodniej Europy”. Gross atakuje postawę Polski ws. uchodźców

Zdaniem prezesa Fundacji Reduta Dobrego Imienia Macieja Świrskiego najgorsze w tej sytuacji jest to, że artykuł Grossa pojawił się w czasie kryzysu migracyjnego.

„(…) pojawia się artykuł, który ma pokazać Polaków jako ksenofobów i antysemitów nienawidzących obcych, co ma spowodować, żeby ci negocjatorzy po polskiej stronie zaczęli się tłumaczyć przed Europą, Niemcami: „nie, nie, wcale nie jesteśmy ksenofobami, antysemitami”. No to przyjmijcie więcej imigrantów – „Tak, tak, przyjmiemy”. To mniej więcej takie działanie”– uważa Świrski. Według niego sprawę powinna zbadać nie tylko prokuratura, ale również ABW.

Od czasu podjęcia działań przeciwko Janowi Grossowi serwery Reduty Dobrego Imienia stały się celem ataków . Powodują one czasową niedostępność serwisu.

RIRM / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz