Pojawiło się nagranie z pokazu lotniczego MAKS 2019 w Rosji z ostatniego wtorku, które przedstawia wyjątkowo nietypowe i zaskakujące lądowanie rosyjskiego Su-57, myśliwca 5. generacji, na oczach tysięcy widzów.

Jak widać na wideo, Su-57 uruchomił swoje spadochrony hamujące na chwilę przed zetknięciem się kół z pasem startowym. Jest to bardzo niecodzienny i potencjalnie niezmiernie niebezpieczny sposób lądowania, który może doprowadzić do utracenia sterowności w ostatnich sekundach manewru lądowania.

Analitycy zbadali nagranie i doszli do wniosku, że nadzwyczajny manewr był prawdopodobnie tylko zademonstrowaniem stabilności lotu myśliwca przy bardzo niskiej prędkości, co zawdzięcza samonośnemu kadłubowi, wytwarzającemu dodatkową siłę nośną

Pokaz lotniczy MAKS 2019, odbywający się na międzynarodowym lotnisku Żukowski w Moskwie, był publicznym debiutem dla rosyjskiego, jak dotąd utrzymywanego raczej w tajemnicy, myśliwca 5. generacji o niskiej wykrywalności. O nowym samolocie bojowym Su-57 pisaliśmy już wielokrotnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na pokazie we wtorek byli obecni prezydent Turcji Tayyip Recap Erdogan i goszczący go prezydent Władimir Putin. Oglądali oni z bliska nowy, rosyjski myśliwiec na ziemi, jak i w powietrzu.

Wizyta Erdogana i Putina na pokazie lotniczym (m.in. prezydent Rosji kupił prezydentowi Turcji loda przed kamerami telewizyjnymi) odbiła się szerokim echem w światowych mediach.

Czytaj także: F-22 vs. Su-57. Kto prawdopodobnie wygra to starcie?

Muraselon.com / Youtube.com / Wikipedia.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz