Pojawiło się nagranie z pokazu lotniczego MAKS 2019 w Rosji z ostatniego wtorku, które przedstawia wyjątkowo nietypowe i zaskakujące lądowanie rosyjskiego Su-57, myśliwca 5. generacji, na oczach tysięcy widzów.

Jak widać na wideo, Su-57 uruchomił swoje spadochrony hamujące na chwilę przed zetknięciem się kół z pasem startowym. Jest to bardzo niecodzienny i potencjalnie niezmiernie niebezpieczny sposób lądowania, który może doprowadzić do utracenia sterowności w ostatnich sekundach manewru lądowania.

Analitycy zbadali nagranie i doszli do wniosku, że nadzwyczajny manewr był prawdopodobnie tylko zademonstrowaniem stabilności lotu myśliwca przy bardzo niskiej prędkości, co zawdzięcza samonośnemu kadłubowi, wytwarzającemu dodatkową siłę nośną

Pokaz lotniczy MAKS 2019, odbywający się na międzynarodowym lotnisku Żukowski w Moskwie, był publicznym debiutem dla rosyjskiego, jak dotąd utrzymywanego raczej w tajemnicy, myśliwca 5. generacji o niskiej wykrywalności. O nowym samolocie bojowym Su-57 pisaliśmy już wielokrotnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na pokazie we wtorek byli obecni prezydent Turcji Tayyip Recap Erdogan i goszczący go prezydent Władimir Putin. Oglądali oni z bliska nowy, rosyjski myśliwiec na ziemi, jak i w powietrzu.

Wizyta Erdogana i Putina na pokazie lotniczym (m.in. prezydent Rosji kupił prezydentowi Turcji loda przed kamerami telewizyjnymi) odbiła się szerokim echem w światowych mediach.

Czytaj także: F-22 vs. Su-57. Kto prawdopodobnie wygra to starcie?

Muraselon.com / Youtube.com / Wikipedia.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz