Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Jemeńscy rebelianci Huti, wspierani przez Iran, ostrzelali w sobotę saudyjskie instalacje naftowe w dwóch portach na wybrzeżu Morza Czerwonego. Uderzenie nastąpiło w odpowiedzi na naloty Arabii Saudyjskiej na strategiczne miasto Al-Hudajda.
25 lipca jemeński ruch Huti przeprowadził atak rakietowy i dronowy na instalacje koncernu Saudi Aramco w Dżizan i Janbu na wybrzeżu Morza Czerwonego. W Janbu obrona powietrzna przechwyciła dwie rakiety balistyczne, natomiast w pobliżu rafinerii w Dżizan zaobserwowano dużą kolumnę dymu.
Jak podał Reuters na podstawie komunikatów stron konfliktu i relacji swoich rozmówców, atak nastąpił po saudyjskich nalotach na pozycje Huti w Jemenie oraz po wcześniejszych uderzeniach ugrupowania na statki powiązane z Arabią Saudyjską.
Rosyjskie władze poinformowały, że w ataku na ośrodek wypoczynkowy w okupowanej części obwodu zaporoskiego zginęło 11 osób, w tym czworo dzieci. Tego samego dnia Ukraina przeprowadziła serię uderzeń na cele w głębi Rosji, m.in. na rafinerię w Tiumeniu, platformę naftową na Morzu Kaspijskim oraz statki wykorzystywane do transportu ładunków między Rosją a Iranem.
W sobotę rosyjskie władze poinformowały, że w nocnym ataku na ośrodek wypoczynkowy w Kyryliwce zginęło 11 osób, w tym czworo dzieci. Kolejnych 16 osób zostało rannych.
Miejscowość leży nad Morzem Azowskim, w pobliżu Melitopola, na kontrolowanym przez Rosję obszarze obwodu zaporoskiego.
Rumuński myśliwiec F-16 zestrzelił drona, który naruszył przestrzeń powietrzną Rumunii. Według resortu obrony maszyna została trafiona pociskiem powietrze-powietrze nad niezamieszkanym obszarem. (więcej…)
Zawierciańscy policjanci wystąpili do Straży Granicznej o wydalenie z Polski 19-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu, wjechał BMW w ogrodzenie posesji w Rudnikach i – jak ustalili funkcjonariusze – już wcześniej łamał polskie prawo. (więcej…)
Prezydent Karol Nawrocki zakwestionował ustawę nakładającą 60-procentowy podatek na nadzwyczajne zyski ze sprzedaży paliw. Regulacja miała przynieść budżetowi około 4 mld zł, jednak obejmowałaby dochody osiągane przed jej wejściem w życie. Prezydent ostrzegł również, że nowe obciążenie może zostać przerzucone na kierowców, rolników, przewoźników i konsumentów.
W piątek prezydent Karol Nawrocki skierował do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej ustawę o podatku od nadzwyczajnych zysków osiągniętych ze sprzedaży paliw ciekłych od 1 marca do 31 grudnia 2026 roku. Decyzja oznacza, że ustawa nie została ani podpisana, ani zawetowana.
„Prawo ma wejść w życie w sierpniu, ale podatek miałby obejmować dochody uzyskiwane już od początku marca. Oznacza to próbę opodatkowania działalności z mocą wsteczną” — powiedział prezydent Karol Nawrocki w nagraniu opublikowanym w serwisie X.
Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Rosja zamierza sprowadzić kolejnych 30 tys. żołnierzy z Korei Północnej. Pjongjang ma także przygotowywać nowe dostawy wyrzutni rakiet balistycznych.
W sobotę prezydent Ukrainy poinformował, że w rosyjskim obwodzie woroneskim trwają przygotowania do przyjęcia kolejnych północnokoreańskich żołnierzy, którzy mają wesprzeć Rosję w wojnie na Ukrainie.
„Widzimy również współpracę Rosji z Koreą Północną. Rosja chce sprowadzić kolejne 30 000 północnokoreańskich żołnierzy. W rosyjskim obwodzie woroneskim od czerwca trwają przygotowania do ich przyjęcia” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu.
http://www.buzina.org/conferentions/1502-chlen-ne-stoit-putin-vinovat.html Od 12.30 elegancko wyjasnione i zastrzelili za prawde.
U nas popełniono błąd po 89 r bo Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji powinni wisieć a tak się uwłaszczyli na grabieży Polski.
Już w latach 80 przewerbowało ich CIA, a większość majątku przejął kapitał zachodni. Część aparatczyków PZPR wylądowała nawet w PIS i tam robią za największych patriotów :). Rosjanie nie rządzili w ZSRR – ZSRR nigdy nie realizował rosyjskiej polityki narodowej. Pięknie to widać na Ukrainie której Sowieci nadali rosyjskie ziemie na wschodzie i południu i w którą w czasach radzieckich władowali największą kasę.
Większy błąd popełniono godząc się na akcję „Wisła” – trzeba było całe to bydło, wraz z praszczurami niejakiego „jajeca” wysłać w pizdu Stalinowi – celem zasiedlenia Kamczatki – połowa tego bydła potopiłaby się w Pacyfiku, chcąc spieprzyć do herojów z „SS Galizien”, których usrael osiedlił w Kanadzie.
Trzy dni temu 17.04.2015 22:15pisałem o tym iż stronka ta z listą osób do likwidacji na Ukrainie znajduje się na serwerach nato (w Dallas) w uda http://m.youtube.com/watch?t=135 &v=jOqP_MDZnJo#
Dodatkowy materiał znajduje się http://anna-news.info/node/33421
Wet za wet: po opublikowaniu na stronicy ‘Mirotworiec’ Tuki (https://psb4ukr.org) danych personalnych krytyków obecnych władz, z których kilku potem zabito, pojawiła się w sieci lista osobowa członków bat. ‘Tornado’znanego ze zbrodni i przestępstw. Dowodzi nim zboczeniec Rusłan Oniszczenko, którego fotografie samogwałtu i póz w damskiej odzieży pojawiły się wcześniej w sieci. Są tam nazwiska, adresy, numery telefonów i fotografie tych bandyckich zakazanych mord. Oto ta lista: http://rusvesna.su/news/1429560424
Nazwiska i adresy ofiar były przed ich śmiercią opublikowane na ukraińskiej stronicy “Mirotworiec” ( https://psb4ukr.org) . Do zabójstw przyznała się UPA. Działający poza Ukrainą publicysta Anatolij Szarij opublikował dane osobiste autora i kierownika tej witryny, jako pomocnika zbrodni. Jest nim Gieorgij B. Tuka, ur. 24 listopada 1963 r., zam. w Kijowie, przy ul. Krasnoarmiejskiej 145/1 m. 3, nr. tel 417 3371 i 522 8914. Przy okazji Szarij osobaczył współwinnego zbrodni ukrofaszystę Tukę. Dostały mu się ‘suka’ i ‘gnida’. Cały artykuł jest tu: http://rusvesna.su/news/1429563985
https://www.youtube.com/watch?v=Ch8UYTau97k
Oleś Buzina nie był zdrajcą. Był pragmatycznie myślącym patriotą ukraińskim, który po prostu nie dawał się wkręcać w schematy zderzenia cywilizacji lansowane przez Waszyngton. USmani zamordowali tysiące takich jak ten człowiek, np. aby naszczuć sunitów na szyitów. Zasada „dziel i rządź”.
Ukraińsko-banderowskie jaczejki zaczynają działać, niestety przy wsparciu finansowym UE