Częstochowscy policjanci zatrzymyli trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie Ukraińców. Zatrzymani mieli kierować się pobudkami narodowościowymi.

Trzech młodych mężczyzn – obywateli Ukrainy zastało zaatakowanych przez trzech mężczyzn w centrum miasta, w rejonie Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Jak informuje częstochowska policja, napastnicy mieli być agresywni, bić Ukraińców po całym ciele obrzucając przy tym wyzwiskami. Śledczy przekonują, że powodem zajścia były przede wszystkim różnice narodowościowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sprawcy pobicia zostali zatrzymani. Wszyscy są znani miejscowej policji ze swojej kryminalnej przeszłości. Postawiono im zarzuty pobicia i znieważania ze względu na przynależność narodowościową.

– Zatrzymanym zarzuca się również, że ich czyn miał charakter chuligański, działali bowiem z błahego powodu, wykazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Najmłodszy z agresorów to recydywista – poinformowała Marta Ladowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Na wniosek prokuratury sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Czytaj również: Częstochowa: Bójka z udziałem Ukraińców w centrum miasta

kresy.pl/ Śląska Policja
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz