Częstochowa: Bójka z udziałem Ukraińców w centrum miasta

W sobotni wieczór na ulicy Krakowskiej w Częstochowie doszło do bijatyki między grupami Ukraińców i Polaków. Brało w niej udział kilkadziesiąt osób.

Jedenaście osób zatrzymanych, trzy osoby ranne – to bilans bójki, do której doszło w sobotę ok. godz. 23 pod sklepem Żabka na ulicy Krakowskiej w Częstochowie. Powodem bójki miało być nieporozumienie w sklepie. Wśród zatrzymanych jest 6 Polaków i 5 Ukraińców. Policja poszukuje świadków zdarzenia, prosząc ich o kontakt. Wiadomo, że jednym ze świadków był ksiądz.

– Stoi tam samochód z pootwieranymi drzwiami, ktoś leży na ulicy, kilkadziesiąt osób się szarpie – relacjonował lokalnym mediom świadek zdarzenia.

Po tym tym jak bijatyka rozpoczęła się na dobre na miejsce przyjechało kilka patroli policji, które zatrzymały 11 osób – 6 Polaków i 5 Ukraińców. Trzy osoby zostały lekko ranne. – Zatrzymaliśmy 11 osób, które obecnie przebywają w areszcie. W poniedziałek zostaną przesłuchani i wtedy zostaną im postawione właściwe zarzuty– mówi Agnieszka Toborek, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W Częstochowie szybko pojawiła się wiadomość o „ustawce” Polaków i Ukraińców, czemu policja stanowczo zaprzecza. – Według naszych ustaleń powodem bójki było nieporozumienie, do którego doszło w sklepie. Nie ma mowy o żadnym tle narodowościowym– zaznacza Agnieszka Toborek.

Policja poszukuje świadków sobotniej bójki z udziałem Polaków i Ukraińców. – Prosimy o kontakt wszystkich świadków tego zdarzenia m.in. księdza, który według naszych informacji widział najważniejsze fragmenty zajścia pod sklepem– mówi Agnieszka Toborek.

Czytaj również: Lwów: Bójka ukraińskich i rosyjskich kibiców

kresy.pl/ polskatimes.pl

Czytaj kolejny artykuł
8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  Krzesimir Dębski: spojrzałem w oczy mordercy moich dziadków [WYWIAD] – Wcześniej wszyscy żyli w zgodzie. Dzieci razem się bawiły i razem dorastały. Dopiero później zaczęło się to całe zło. Ojciec opowiadał historię kolegi Ukraińca, który pod wpływem ideologii Bandery bestialsko zamordował polską żonę i dzieci. W ten sposób chciał udowodnić, że nie jest rasowym zdrajcą – mówi w rozmowie z Onetem Krzesimir Dębski, którego dziadkowie zginęli w trakcie rzezi na Wołyniu. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzesimir-debski-spojrzalem-w-oczy-mordercy-moich-dziadkow-wywiad/sv5htv

   • azar
    azar :

    Ale za to mamy w Polsce gazete wyborcza, nesweek, po, nowoczesna i inne gady i klakiery uważajace że Polskość to nienormalność a liczy się europejskość z multi-kulti, gender, geje, lesbijki, lgbt, aborcja, eutanazja. Model rodziny nie ważny no bo po co? jeśli nas lgbt ubogaca a niż demograficzny zawsze można zrekompensować sprowadzaniem islamistów aby było kolorowo i wybuchowo.
    Tak to sorosowe organizacje jak antypolski establishment będą wmawiać nam że to są goście i musimy dostosować się do nich a nie oni do nas.
    PiSowcy dziwią się jaki błąd zachód popełnia z muzułmanami a sam nie widzi, że robi podobną pomyłke ale w stosunku do banderowców – ukraińców z zachodniej uPadliny. Z ust zaprzańców czy POwskich czy PiSowskich słyszymy jak to trzeba stwarzać warunki na osiedlanie sie w Polsce rodzin ukraińskich, których to my tak bardzo potrzebujemy bo się wyludniamy. Przez to widzimy 500+ także dla ukraińców!!! Stwórzcie warunki by Polak mógł lepiej zarabiać i mógł się utzrymać za to co zarobi a nie był zmuszany wyjechać na zachód bo ukraińce ściągani z banderlandu go będą na siłe wypychać. Zero podwyżek, zero nadgodzin w tej chwili bo tzreba je dawac naszym nowym banderowskim braciom by im sie opłacało u nas przebywać. Niszczymy się i nasz kraj jak zachód z muzułmanami!!!! Taka wojna na ukrainie, ze trzeba im pomagać??? To pomagajcie i ściagajacie do pracy ale tych ze wschodniej ukrainy tam gdzie rzeczywiści obecnie cieżka sytuacja a nie z terenów zachodnich antypolskich!!! U kolego w firmie wiekszosć załogi to ukraińce i firma dzieli wynajete domy na te gdzie mieszkaja ukraińcy z zachodniej ukrainy i na domu z pracownikami ze wschodniej ukrainy bo w pracy oni mijaja sie nawzajem nie rozmawiajac ze soba ale mieszkac to już razem nie mogą. I tak jak ze wschodniej ukrainy razem z Polakami przebywają tak z zachodniej tzrymaja sie razem we własnych gronach. Tych z zach. ukrainy jest coraz więcej i czują sie u nas wraz z tym coraz barzdiej pewniej wiec konfliktów bedzie z nimi coraz więcej!!!! A mainstreamowe media jak i politycy bedą mieli okazje na popis jak to naród jest ksenofobiczny, rasistowski nie widząc przyczyn ale tylko skutki. PiS nie jest wcale lepszy bo funduje nam własnie przyszłe konflikty nie z muzułmanami ale z ukraimi.

 2. baciar
  baciar :

  i takich incydentów bedzie wiecej bo pewnie w kolejce stali po wode ognistą i każdy był wtedy mocno prawdomówny gdyby jasno było wskazane przepisami zakaz banderyzmu w Polsce z karą grzywny to ukraińcy sami by się kontrolowali a tak wydaje im sie że wszystko tu mogą policja prawde nie powie bo chca uniknąc skandalu ale dłużej nie da sie zamiatac pod dywan takich incydentów bo to skończy sie bardzo żle