Czeski Blok Przeciwko Islamizacji opublikował spot wyborczy, na którym grupa „muzułmanów” brutalnie przewraca staruszkę, chcąc szybciej dostać się do urzędu po zasiłki.

Blok Przeciwko Islamizacji, największe czeskie stowarzyszenia antymuzułmańskie opublikowało nagranie, które ma być ich spotem wyborczym przed zbliżającymi się wyborami do czeskiego parlamentu. Widać na nim „muzułmanów”, którzy brutalnie potraktowali z trudem poruszającą się staruszkę, by wyprzedzić ją do pomocy społecznej. W tle słychać dramatyczny podkład muzyczny.Spot zamieszczono na oficjalnej stronie Bloku, który z listy 13 startuje w wyborach do parlamentu.

Nagranie wywołało pewne kontrowersje w sieci. Cześć osób uważa je za żenujące. Zdaniem innych jest zabawne, biorąc pod uwagę abstrakcyjne poczucie humoru Czechów.

Czytaj również: Czechy: partia multimiliardera Andreja Babiša wciąż liderem sondaży przed wyborami do parlamentu

Youtube.com / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz