Elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez siły rosyjskie – poinformował w czwartek doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak.

Jak przekazała agencja prasowa Reutera, doradca ukraińskiego prezydenta ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak poinformował w czwartek, że elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez siły rosyjskie

„Nie można powiedzieć, że elektrownia atomowa w Czarnobylu jest bezpieczna po całkowicie bezsensownym ataku Rosjan” – powiedział. „To jedno z najpoważniejszych zagrożeń w dzisiejszej Europie” – powiedział Podolak.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wcześniej informował, że rosyjskie wojsko próbuje przejąć elektrownię atomową w Czarnobylu. „Nasi obrońcy oddają życie, aby tragedia z 1986 roku nie powtórzyła się. To jest wypowiedzenie wojny całej Europie” – napisał Zełenski.

Wcześniej doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował, że wojsko z terytorium Białorusi wkroczyło do strefy elektrowni atomowej w Czarnobylu. „Gwardia Narodowa strzegąca składowiska odpadów promieniotwórczych weszła w walkę z wrogiem. Jeżeli w wyniku ostrzału artyleryjskiego najeźdźców składowisko odpadów promieniotwórczych zostanie zniszczone, to pył promieniotwórczy może pokryć tereny Ukrainy, Białorusi i Kraje UE” – napisał Heraszczenko.

Kresy.pl/Reuter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz