SBU udostępniła CNN materiał filmowy przedstawiający moment, kiedy użyto eksperymentalnego drona morskiego do ataku na rosyjski most prowadzący na Krym.

SBU udostępniła CNN materiał filmowy przedstawiający moment, kiedy użyto eksperymentalnego drona morskiego do ataku na rosyjski most prowadzący na Krym. Po raz pierwszy SBU otwarcie przyznała się do odpowiedzialności za tę operację.

Atak z 17 lipca spowodował uszkodzenia pasów drogowych mostu i według rosyjskich urzędników zabił dwóch cywilów.

Szef SBU Wasyl Maliuk powiedział CNN, że używany dron, zwany „Sea Baby”, był wynikiem miesięcy prac rozwojowych, które rozpoczęły się tuż po inwazji. „Drony powierzchniowe są unikalnym wynalazkiem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy” – powiedział. „Żadna z prywatnych firm nie jest zaangażowana. Za pomocą tych dronów przeprowadziliśmy ostatnio udane trafienie mostu krymskiego, dużego okrętu szturmowego Oleniegorskij gorniak i tankowca SIG”.

SBU dostarczyła CNN wideo z lipcowego ataku, które pokazywało ekran pilota na chwilę przed tym, jak Sea Baby dostarczyło do 850 kilogramów materiałów wybuchowych na jeden z betonowych filarów mostu. Widać również moment uderzenia jednego drona w drogowy odcinek mostu, a następnie po około pięciu minutach z przeciwnego kierunku kolejny wybuch drona uderza w odcinek kolejowy.

Zobacz też: Miedwiediew reaguje na uszkodzenie mostu krymskiego: Trzeba wysadzić ich domy i domy ich bliskich

„Pracujemy nad kilkoma nowymi ciekawymi operacjami, w tym na wodach Morza Czarnego. Obiecuję, że będzie to ekscytujące, zwłaszcza dla naszych wrogów – powiedział Maliuk.

Kresy.pl/CNN

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply