Dziennikarz CNN Jim Acosta poinformował na Twitterze, że administracja Donalda Trumpa przekazała decyzję o nie nakładaniu nowych sankcji ambasadzie Rosji w USA.

CNN powołuje się na źródła w administracji Trumpa. Jeśli faktycznie Biały Dom poinformował rosyjską placówkę, oznacza to, że Rosjanie mieli tę informację zanim otrzymała ją ambasador przy ONZ Nikki Haley.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1416 PLN    (6.43%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wysoko postawiony członek administracji potwierdzili dla CNN, że administracja Trump poinformowała w niedzielę rosyjską ambasadę, że na razie nie będzie kolejnej rundy sankcji” – napisał Acosta na Twitterze.

Przypomnijmy, że Nikki Haley powiedziała w niedzielę, że dodatkowe sankcje przeciwko Rosji zostaną ogłoszone już w poniedziałek w odpowiedzi na rzekomą rolę Rosjan w niedawnym ataku chemicznym w Syrii. Jednak Biały Dom oświadczył w poniedziałek, że Trump postanowił nie nakładać sankcji.

Z kolei doradca ekonomiczny prezydenta, Larry Kudlow, powiedział, że Haley była zdezorientowana w tej kwestii. Haley odpowiedziała Kudlow, że „z całym szacunkiem, ale nie jestem ani trochę zdezorientowana”, co zmusiło Kudlow do przeproszenia amerykańskiej ambasador przy ONZ.

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz