Chiny mogą wydzierżawić dwa okręty Mistral zbudowane dla Rosji przez Francję, które na mocy porozumienia Paryż-Kair mają trafić do Egiptu. Nie wyklucza się również, że mogą one ostatecznie trafić w ręce Rosjan.

Wcześniej spekulowano, że to Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza zakupi oba okręty. Wśród potencjalnych nabywców miały być nawet Stany Zjednoczone.

Jeden z okrętów ma bronić egipskiego wybrzeża wzdłuż Morza Śródziemnego, a drugi ma bazować nad Morzem Czerwonym. Jednak Egipt ma być skłonny do ich wydzierżawienia innym krajom, w tym także Chinom. Wskazuje się jednak, że ostatecznie na wszystkim skorzysta Rosja. Oba okręty są wyposażone w rosyjskie systemy bojowe, zaś Egipt może dążyć do zwiększenia współpracy wojskowej z Moskwą.

Rt.com / wantchinatimes.com /Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    mis_uszatek :

    „bronić egipskiego wybrzeża”. Śmiech na sali. Ten okręt kompletnie nie nadaje się do obrony. Jego przeznaczanie jest w 100% ofensywne! On ma za zadanie wysadzić sporej wielkości desant na wrogim wybrzeżu za liniami przeciwnika. To jest sprzęt służący tylko i wyłącznie do ofensywy, ewentualnie jako środek nacisku.