Eksperci są zdania, że kształt karty wyborczej znów może wypaczyć wynik głosowania.

W najbliższych wyborach parlamentarnych otrzymamy zbroszurowaną kartę wyborczą ze stroną tytułową i spisem treści.

Państwowa Komisja Wyborcza przekonuje, że dodatkowe dwie karty przed listami kandydatów będą „automatyczną zaporą przed przypadkowym oddaniem głosu na pierwszy komitet„.

Intencja była szlachetna, ale wykonanie złe. Spis jest wykonany tą samą czcionką co listy, nie ma na nim żadnego graficznego wyróżnienia, choćby strzałki, która odsyłałaby na kolejne strony– mówi dr Adam Gendźwiłł z Uniwersytetu Warszawskiego.

Intuicyjnie wyczuwam, że spis treści będzie przeszkadzać, zamiast pomóc– wskazuje dr Jarosław flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

rp.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz