Chiny ustanowią „linię podziału” na szczycie Mount Everestu, w celu uniemożliwienia kontaktu pomiędzy osobami wchodzącymi tam od strony dotkniętego pandemią Nepalu oraz tymi, które wspinają się od strony Tybetu. O sprawie poinformowały w niedzielę państwowe chińskie media.

Niewielki zespół tybetańskich przewodników wspinaczkowych wejdzie na Everest i ustanowi „linię podziału” na szczycie, aby powstrzymać jakikolwiek kontakt między alpinistami po obu stronach góry – podaje „CNN” powołując się na chińskie media państwowe. Wspomniana grupa ma być aktualnie w drodze na szczyt. Ma składać się z 21 alpinistów.

Nie jest jasne, w jaki sposób podział tego rodzaju będzie wprowadzony w miejscu tak niebezpiecznym – zwraca uwagę „CNN”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Chiny i Iran zacieśniają sojusz. Kraje podpisały 25-letnią umowę o współpracy

W związku z pandemią koronawirusa chińskie władze nie zezwalają obcokrajowcom na wchodzenie na Everest od strony tybetańskiej od ubiegłego roku.

Turyści, którzy przebywają w parku krajobrazowym Everestu w Tybecie nie mają także dostępu do bazy wspinaczkowej po tybetańskiej stronie góry.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę Chiny poinformowały o 12 nowych przypadkach Covid-19 – wszystkie dotyczyły podróżnych przybywających z zagranicy (dzień wcześniej odnotowano 7). Nepal zgłosił w piątek 9 023 nowych przypadków, co jest największym jednodniowym wzrostem w tym kraju od początku pandemii.

Zobacz także: Unia Europejska oskarża Chiny o zagrażanie pokojowi na Morzu Południowochińskim

edition.cnn.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz