Chiny przekazały Ukrainie sprzęt ratowniczy wart 13,6 mln dol.

Ukraińskie służby ratownicze otrzymały od Chin m.in. dźwigi do podnoszenia samochodów, wozy strażackie i spycharki gąsienicowe.

W czwartek ukraińskie MSW poinformowało, że Chiny przekazały Ukrainie 52 jednostki sprzętu i pojazdy dla ukraińskich państwowych służb ratowniczych DSNS (Państwowa Służba Ukrainy ds. Nadzwyczajnych). Ukraińcy otrzymali od Państwa Środka m.in. dźwigi do podnoszenia samochodów, autodrabiny, wozy strażackie, spycharki gąsienicowe i równiarki samobieżne. Ich wartość to ponad 13,6 mld dolarów. Dziś podpisano stosowne dokumenty dotyczące transakcji.

– Chciałbym podziękować zarówno ambasadorowi jak i kierownictwu Chińskiej Republiki Ludowej – powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow, cytowany przez służby prasowe swojego resortu. Przypomniał on, że w 2016 roku Chiny przekazały Ukrainie pierwszą partię sprzętu potrzebnego specjalistom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Ulepszamy całą naszą flotę sprzętu ratunkowego i będziemy systematycznie wykorzystywać wszystkie pojazdy przyjeżdżające z Chin, żeby modernizować nasze siły – powiedział Awakow.

Szef ukraińskich służb ratowniczych Mykoła Czeczotkin wyraził z kolei nadzieję na dalszą współpracę z Chinami. Podkreślił, że przekazany sprzęt jest bardzo potrzebny podległym mu służbom.

W 2016 roku, dla uczczenia 25. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między obu krajami, ChRL przekazała Ukrainie 25 jednostek sprzętu inżynieryjnego i ratowniczego, a także 32 zestawy sprzętu ratunkowego wraz z zapasem części zamiennych. Były to m.in. dźwigi, spycharki, koparki, pick-upy i pompy wodne.

Czytaj także: Prezes Motor Sicz przyznaje: sprzedałem akcje firmy Chińczykom

112.ua / mvs.gov.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz