Państwowy chiński tabloid „Global Times” napisał w sobotę, że reakcja Zachodu na zamach na byłego oficera GRU to próba zaszkodzenia Rosji i zastraszenia jej przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Dziennik „Global Times” w artykule redakcyjnym napisał: Ta najnowsza runda ‚tyranizowania’ Rosji przez USA i ich europejskich sojuszników jest dość nagła i ostra. Londyn zignorował zwyczajne procedury dyplomatyczne, dając Moskwie ultimatum i wprowadzając sankcje.

Chiński tabloid wskazuje także na wprowadzone niedawno przez Departament Skarbu USA sankcje przeciwko Rosji w związku z domniemaną ingerencją Moskwy w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, a także cyberatakami na Ukrainę i amerykańską sieć energetyczną.

ZOBACZ TAKŻE: The National Interest: oto, co powinien zrobić Trump w związku z próbą zabójstwa Skripala

To każe ludziom pomyśleć o zbliżających się wyborach prezydenckich w Rosji 18 marca – tłumaczy chiński autor. Trudno ocenić, jaka część tych antagonistycznych działań odzwierciedla jego (Zachodu) prawdziwą surowość, a w jakim stopniu celuje w rosyjskie wybory – dodaje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Każdy niezachodni rywal może stać się wspólnym celem krajów Zachodu, a wszystkie niezależne siły, w tym Chiny, są przez to zagrożone – napisał chiński dziennik.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz