Gubernator obwodu charkowskiego Igor Bałuta zapowiedział, że wysadzony ostatniej nocy w powietrze pomnik UPA zostanie odbudowany. Polityk poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

PATRZ TAKŻE: Wysadzono w powietrze pomnik UPA w Charkowie na Ukrainie wschodniej [+FOTO]

„Nie pierwszy raz dranie i łajdacy, wrogowie państwa ukraińskiego zamachnęli się na znak pamięci UPA w Parku Młodzieży w Charkowie. Próby jego zniszczenia podejmowano niejednokrotnie. Dziś w nocy został wysadzony w powietrze. Obowiązkowo znajdziemy winnych, a sam znak pamięci odbudujemy” – napisał Bałuta na swoim profilu na Facebooku.

Facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz