Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu, Ali Chamenei, zaatakował na Twitterze USA i Izrael.

Z okazji 40 rocznicy rewolucji islamskiej w Iranie, która obaliła rządy szaha Mohammada Reza Pahlawiego w 1979 roku, Chamenei przypomniał, że naród irański udowodnił, iż może istnieć naród, który nie dąży do dominacji i sam nie jest zdominowany.

Następnie Chamenei skierował ostre słowa pod adresem adwersarzy Teheranu w regionie i nie tylko. „Nasz główny wróg – reżim amerykański – jest najbardziej opresyjnym i skorumpowanym rządem. Na podstawie informacji, które otrzymaliśmy, nadal wspierają ISIS i podobne organizacje. Wspierają tyrańską saudyjską rodzinę rządzącą w jej zbrodniach przeciwko Jemenowi i popierają syjonistyczne zbrodnie w Palestynie” – napisano na oficjalnym koncie najwyższego lidera Iranu na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chamenei zaatakował również amerykańską politykę wewnętrzną. „Rząd amerykański prowadzi prześladowania również w USA. Amerykańska policja zabija czarne kobiety, mężczyzn i dzieci bez uzasadnionego powodu, a mordercy są uniewinnieni w sądach USA. To jest ich system sądowniczy! A oni krytykują system sądowniczy w innych krajach i w naszych kraju.#BLM”. Hashtag #BLM oznacza ruch Black Lives Matter, mający na celu powstrzymanie opresji skierowanej przeciwko Afroamerykanom ze strony policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byli pracownicy służb specjalnych do Trumpa: Iran nie jest wiodącym sponsorem terroryzmu

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz