Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu, Ali Chamenei, zaatakował na Twitterze USA i Izrael.

Z okazji 40 rocznicy rewolucji islamskiej w Iranie, która obaliła rządy szaha Mohammada Reza Pahlawiego w 1979 roku, Chamenei przypomniał, że naród irański udowodnił, iż może istnieć naród, który nie dąży do dominacji i sam nie jest zdominowany.

Następnie Chamenei skierował ostre słowa pod adresem adwersarzy Teheranu w regionie i nie tylko. „Nasz główny wróg – reżim amerykański – jest najbardziej opresyjnym i skorumpowanym rządem. Na podstawie informacji, które otrzymaliśmy, nadal wspierają ISIS i podobne organizacje. Wspierają tyrańską saudyjską rodzinę rządzącą w jej zbrodniach przeciwko Jemenowi i popierają syjonistyczne zbrodnie w Palestynie” – napisano na oficjalnym koncie najwyższego lidera Iranu na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chamenei zaatakował również amerykańską politykę wewnętrzną. „Rząd amerykański prowadzi prześladowania również w USA. Amerykańska policja zabija czarne kobiety, mężczyzn i dzieci bez uzasadnionego powodu, a mordercy są uniewinnieni w sądach USA. To jest ich system sądowniczy! A oni krytykują system sądowniczy w innych krajach i w naszych kraju.#BLM”. Hashtag #BLM oznacza ruch Black Lives Matter, mający na celu powstrzymanie opresji skierowanej przeciwko Afroamerykanom ze strony policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byli pracownicy służb specjalnych do Trumpa: Iran nie jest wiodącym sponsorem terroryzmu

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz