Były szef saudyjskich służb wywiadowczych Turki Al-Faisal przekonywał, że Joe Biden jako prezydent USA, rozczaruje Palestyńczyków – poinformował w w sobotę portal Middle East Monitor.

Jak poinformował w sobotę portal Middle East Monitor, były szef saudyjskich służb wywiadowczych uważa, że Palestyńczycy nie powinni pokładać dużych nadziei w prezydenturze Joe Bidena.

Przemawiając na forum w Bejrucie w Abu-Dabi, Al-Faisal powiedział, że Biden nie anuluje środków podjętych przez Trumpa na rzecz Izraela, takich jak uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan.

„Myślę, że jeśli Biden zostanie prezydentem, nie wycofa się z Porozumień Abrahama”, powiedział odnosząc się do izraelskich umów normalizacyjnych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem.

Podkreślił: „Martwi mnie to, że palestyńscy bracia i przyjaciele byliby rozczarowani, gdyby myśleli, że Biden różni się od Trumpa”.

Jednocześnie Al-Faisal podkreślił, że największa różnica między Demokratą i Republikaninem to obietnica Bidena, że zmieni politykę Trumpa dotyczącą wycofania się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, w niedzielę rano przy pomocy mediów społecznościowych, premier Izraela Benjamin Netanjahu pogratulował Joe Bidenowi i Kamali Harris zwycięstwa w wyborach prezydenckich,

“Gratulacje dla Joe Bidena i Kamali Harris. Joe, od prawie 40 lat mamy długie i ciepłe relacje osobiste i znam cię jako wielkiego przyjaciela Izraela. Z niecierpliwością czekam na współpracę z wami w celu dalszego wzmocnienia specjalnego sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem” – napisał na Twitterze.

Wcześniej pisaliśmy że, biorąc pod uwagę, że Benjamin Netanjahu nawiązał szczególnie bliskie stosunki z prezydentem Trumpem, otoczenie premiera obawia się zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Członkowie Likudu uważają, że strata Trumpa może źle wpłynąć na Netanjahu, a także sprawić, że Waszyngton będzie bardziej ostrożny w starciach z instytucjami ONZ w imieniu Izraela.

„Teraz powiedzą Netanjahu: twojego przyjaciela nie ma, więc ty też odejdziesz” – powiedział starszy członek Likudu portalowi, odnosząc się do przeciwników premiera.

„Teraz będą rozmawiać o tym, jak Netanjahu zerwał więzi z Demokratami, jaką cenę wszyscy zapłacimy i jak on – który zna Amerykę lepiej niż ktokolwiek inny – postawił na niewłaściwego konia” – przekazuje portal powołując się na anonimowego członka partii.

Kresy.pl/Middle East Monitor

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply