Philip Giraldi, były oficer CIA, stwierdził, że media ignorują istotne kwestie związane z aferą Russiagate.

Jak informował w piątek dziennik “New York Times”: “Według prokuratorów, 22 grudnia [2016 roku], pan Flynn przedyskutował z panem Kisilijakiem nadchodzące głosowanie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat tego, czy potępić Izrael za budowę osiedli. W tym czasie administracja Obamy przygotowywała się do zezwolenia na głosowanie Rady Bezpieczeństwa w tej sprawie. Śledczy Muellera dowiedzieli się dzięki świadkom i dokumentom, że premier Binjamin Netanjahu z Izraela poprosił zespół przejściowy Trumpa o lobbowanie wobec innych krajów, aby pomóc Izraelowi – tak wynika z informacji dwóch ludzi zaznajomionych ze śledztwem. Badacze dowiedzieli się, że pan Flynn i pan Kushner przejęli inicjatywę w tej sprawie”.

Według Philipa Giraldiego, byłego oficera Centralnej Agencji Wywiadowczej, ten aspekt tzw. afery Russiagate nie jest przedmiotem szczególnego zainteresowania amerykańskich mediów. “Mamy tutaj zdecydowanie do czynienia ze zmową, choć Netanjahu ze swojej strony robił to w dużej mierze w sposób otwarty, grożąc, że omówi sprawę z Trumpem. Kushner i Flynn prosili zagraniczne rządy o przysługę, która podważyłaby intencje administracji Obamy, która wciąż była legalnym rządem USA. To naprawdę wielka sprawa, ale media unikają tego problemu” – powiedział naszej redakcji Giraldi.

Prośby skierowane do Rosjan w imieniu Izraela przez Flynna nie przyniosły pożądanego skutku, gdyż 23 grudnia Rosja zagłosowała w Radzie Bezpieczeństwa za rezolucją 2334 potępiającą izraelskie osiedla budowane na ziemiach Palestyńczyków. Dziennikarze “New York Times” napisali, że udział Izraela w rozmowach z Rosjanami jeszcze przed inauguracją Trumpa zapewne zaciekawi śledczych z Kongresu. Amerykańscy dziennikarze, m.in z portalu Buzzfeed, są zgodni, że osobą, która upoważniła Flynna do rozmów z rosyjskim ambasadorem w USA na temat, był Jared Kushner, zięć Trumpa. Rodzina Kushnera znana jest z tego, że finansowała budowę nielegalnych izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Assange ostrzega Trumpa przed potencjalnym dyrektorem CIA. “Finansowany przez ultra-syjonistów i Goldman Sachs”

Kresy.pl / New York Times

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply