Burowie szukają nowej ojczyzny w Europie. Według nich lokalne władze na Węgrzech wyraziły chęć przyjęcia farmerów.

Działacze burscy otworzyli Projekt Nuova Europa. Jego celem jest znalezienie nowej ojczyzny dla burskich farmerów w Europie. Liczą na to, że będą mogli przenieść się tam masowo. Na razie chcą zbadać możliwość zamieszkania na Węgrzech. Na początek chcą zebrać skormne 700 dolarów by opłacić podróż swojego delegata do tego kraju.Bycie burskim farmerem niesie za sobą wielkie ryzyko. Tylko w zeszłym roku dokonano 250 ataków na ich farmy i zabito 60 farmerów. Od 1994 rocznie ginie średnio 62 burów. W Afryce Południowej zostało ich zaledwie 30 tysięcy. Czarni mieszkańcy kraju zabijaja Burów by odebrać im ich dobra. Często także gwałca kobiety

Więcej o projekcie pod tym linkiem

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz