Sofia zakomunikowała, że 53 afgańskich migrantów, którzy dzisiaj wjechali do Bułgarii pociągiem towarowym zostanie odesłanych do Grecji. W ten sposób chce przekazać, co będzie czekać wszystkich, którzy będą próbować dostać się do Europy Zachodniej przez Bułgarię.

Wszyscy oni (Afgańczycy) zostali zarejestrowani w Grecji i będą odesłani do Grecji” – ogłosił Georgi Kostow, przedstawiciel bułgarskiego MSW. Powiedział również, że dzień wcześniej zatrzymano inną grupę 34 migrantów.

MSW Bułgarii podało w komunikacie, do zabezpieczenia granicy z Grecją przed napływem migrantów zostanie wysłane wojsko. Oddziały będą wspierać działania policji i straży granicznej.

Szczelnie zamknięta grecka granica z Macedonią budzi obawy władz w Sofii, że migranci będą próbować pokonać liczącą 500 kilometrów granicę grecko-bułgarską, by stamtąd udawać się na Zachód.

Premier Bułgarii Bojko Borysow zapowiedział w marcu, że jego kraj jest może wybudować płot na granicy z Grecją, jeśli będzie się to konieczne, by uniemożliwić jej przekraczanie przez imigrantów.

kresy.pl / polsatnews.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz