We wtorek (2 czerwca) brytyjskie myśliwce Eurofighter Typhoon przechwyciły rosyjskie samoloty wojskowe nad Morzem Bałtyckim. O sprawie poinformowały 2 czerwca Royal Air Force (RAF). W piątek informacje zostały potwierdzone przez rosyjską agencję prasową „Tass”.

Należące do RAF brytyjskie myśliwce Eurofighter Typhoon przechwyciły we wtorek (2 czerwca) rosyjskie samoloty wojskowe. Przechwycone zostały: rosyjski samolot zwiadowczy Ił-20 oraz 2 myśliwce Su-27. Do zdarzenia doszło nad Morzem Bałtyckim. Komunikat w opisywanej sprawie wydał w piątek RAF. Informacje zostały także potwierdzone przez rosyjską rządową agencję prasową „Tass”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Brytyjskie myśliwce Eurofighter Typhoon były zadaniowane do przechwycenia rosyjskich samolotów. Wystartowały z bazy wojskowej na Litwie. Agencja „Tass” podkreśla, że była to druga w ciągu 48 godzin operacja sił lotniczych NATO w rejonie Morza Bałtyckiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W piątkowym komunikacie RAF napisano jedynie o przechwyceniu samolotu Ił-20, informacje o myśliwcach Su-27 zostały podane dopiero przez stronę rosyjską.

1 maja siły powietrzne Wielkiej Brytanii i Hiszpanii rozpoczęły patrolowanie bałtyckiej przestrzeni powietrznej w ramach misji Baltic Air Policing. W sumie w ramach misji Zjednoczone Królestwo rozmieściło na Litwie 150 żołnierzy.

Misja Baltic Air Policing jest prowadzona przez siły powietrzne NATO od 2004 roku.  Polega na patrolowaniu i ewentualnej obronie przestrzeni powietrznej trzech krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.

Zobacz także: Rosyjskie myśliwce usiłowały przechwycić amerykańskie bombowce nad Morzem Czarnym

www.raf.mod.uk / tass.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz