Rosyjskie władze od 25 marca nie podały żadnych informacji o swoich stratach w czasie inwazji na Ukrainę, ale dane publikowane przez prorosyjskich separatystów wskazują na nadzwyczajną skalę strat w Donbasie – podał w środę brytyjski resort obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej. “Siły DRL są wyposażone w przestarzałą broń i sprzęt” – uważa brytyjski wywiad.

Brytyjski resort zwraca uwagę, że “samozwańcza Doniecka Republika Ludowa (DRL) publikuje dane o ofiarach wśród sił DRL. Według stanu na 16 czerwca, DRL przyznała, że od początku 2022 roku 2128 wojskowych zginęło w boju i 8897 zostało rannych. Liczba ofiar w DRL odpowiada około 55 proc. jej pierwotnych sił, co podkreśla nadzwyczajne straty, jakie ponoszą rosyjskie i prorosyjskie siły w Donbasie”. “Jest wysoce prawdopodobne, że siły DRL są wyposażone w przestarzałą broń i sprzęt. Po obu stronach zdolność do tworzenia i wysyłania na front jednostek rezerwowych prawdopodobnie stawać się będzie coraz bardziej kluczowa dla wyniku wojny” – podkreślono.

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zwraca uwagę, że aktualnie trwa ciężki ostrzał, a Rosjanie dążą do otoczenia rejonu Siewierodoniecka przez Izium na północy i Popasną od południa. “Rosja najprawdopodobniej przygotowuje się do próby wysłania do Donbasu dużej liczby jednostek rezerwowych” – wskazano.

Informowaliśmy, że z oficjalnych komunikatów ukraińskiego sztabu wynika, iż siły rosyjskie, nacierające na południe od Łysyczańska, odnoszą sukcesy, w kilku miejscach zagrażając Ukraińcom okrążeniem i odcięciem. Amerykanie oceniają, że Siewierodonieck może upaść w ciągu kilku dni.

We wtorek wieczorem ukraiński sztab generalny przekazał, że siły rosyjskie i separatyści odnotowali kolejne sukcesy w Donbasie. Zajęli dwie miejscowości na południowy-wschód od Łysyczańska: Pidlisne i Myrna Dołyna. Ponadto przyznano, że Rosjanie „mają częściowy sukces w rejonie miejscowości Hirśke”.

Zobacz także: Ukraińcy nie przewidują rychłego ataku z terytorium Białorusi

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply