W czwartek czarnoskóry mężczyzna zginął w Brazylii z rąk ochroniarzy w supermarkecie. W niedzielę, drugi dzień z rzędu, w wielu miastach kraju odbywały się masowe protesty w związku z opisywaną sprawą.

W niedzielę w Brazylii drugi dzień z rzędu odbywały się masowe protesty, spowodowane zabiciem czarnoskórego spawacza, 40-letniego Joao Alberto Silveiry Freitasa – podaje „Microsoft News”. Mężczyzna zginął w czwartek z rąk dwóch ochroniarzy przed supermarketem w Porto Allegre, stolicy stanu Rio Grande do Sul.

Jeden z ochroniarzy obezwładnił mężczyznę. Drugi stosował wobec niego przez 5 minut chwyt uniemożliwiający oddychanie. Obydwaj zostali aresztowani pod zarzutem zabójstwa. Na nagraniu, które obiegło media społecznościowe widać, że mężczyzna jest wielokrotnie uderzany w głowę przez jednego z ochroniarzy. Lokalne media podały, że sytuacja miała miejsce po tym, jak mężczyzna, który robił zakupy z żoną, nie zgodził się ze sprzedawcą przy kasie – informuje agencja „Bloomberg”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Śmierć spawacza wywołała uliczne protesty. Niedzielne demonstracje odbywały się przed halą Carrefoura, gdzie zabito mężczyznę, przed supermarketami wspomnianej sieci w Bello Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais, w Recife, stolicy stanu Pernambuco oraz innych miastach kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został powitany demonstracjami protestacyjnymi, podczas inspekcji w stanie Amapa nad Amazonką. Od prawie trzech tygodni występuje tam wielogodzinny blackout, ponieważ piorun częściowo zniszczył główną elektrownię regionu. Uczestnicy demonstracji manifestowali przeciw opieszałości władz. Solidaryzowali się także z mężczyzną, który został zabity przez ochroniarzy supermarketu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Demonstranci wznosili nieprzyjazne wobec prezydenta hasła. Sytuacja z czwartku była przez nich porównywana do śmierci czarnoskórego obywatela USA George Floyda, która miała miejsce w lecie.

Zobacz także: Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zwolnił ministra zdrowia w związku z różnicą zdań co do walki z koronawirusem

msn.com / wsj.com / youtube.com / bloomberg.com / afp.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz