Według informacji rosyjskiej agencji prasowej Tass, Rosja i Brazylia kontynuują rozmowy na temat zakupu systemów przeciwlotniczych Pancyr-S1. Informacje przekazał w niedzielę zastępca dyrektora Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej Anatolij Punczuk.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Tass, Rosja i Brazylia wciąż dyskutują o umowie zakupu przeciwlotniczych systemów Pancyr-S1, powiedział w rozmowie z agencją zastępca dyrektora Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowej i Technicznej, Anatolij Punczuk.

„W tej chwili sprawa zakupu Pancyr przez Brazylię jest nadal przedmiotem dyskusji, dyskusje trwają” – poinformował.

Brazylia prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej od 2013 roku. Pierwotnie podpisanie kontraktu zaplanowano na 2015 rok. W maju 2016 roku ówczesny szef rosyjskiej Federalnej Służby Współpracy Wojskowo-Technicznej Aleksandr Fomin oświadczył, że Rosja jest przygotowana do wysłania systemów do Brazylii, ale umowa nie została jeszcze podpisana z powodu problemów wewnętrznych w tym kraju.

Pancyr-S1 jest zdolny do rażenia celów powietrznych na wysokości do 15 kilometrów. Efektywny zasięg jego komponentu artyleryjskiego wynosi cztery kilometry. Szybkostrzelność 30 mm działa przeciwlotniczego wynosi 5000 strzałów na minutę.

Przeczytaj: Rosja przemieściła do Serbii dywizjon S-400 i baterię Pancyr-S

Jak informowaliśmy, ministerstwo obrony zamieściło film z ćwiczeń Słowiańska Tarcza – 2021, prowadzonych w rejonie Belgradu, w serbskiej bazie powietrznej Batajnica. W ich ramach, wspólne rosyjsko-serbskie zgrupowanie obrony powietrznej, w skład którego wchodziły systemy artyleryjsko-rakietowe Pancyr-S należące do Serbii i Rosji, ćwiczyły odpieranie zmasowanego nalotu pozorowanego przeciwnika. Jak podano, ćwiczenie to zakończyło się sukcesem.

Jak podała strona rosyjska, w czasie ćwiczeń pododdziały rosyjskich rakietowych wojsk przeciwlotniczych i serbskiej obrony powietrznej 17 razy były stawiane do gotowości bojowej, żeby wspólnie wykrywać i śledzić cele powietrzne.

Czytaj także: Rosja będzie tworzyć jednostki obrony powietrznej złożone z systemów S-500 i Pancyr-SM

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply