Jednym z europosłów Konfederacji będzie Grzegorz Braun. Szef MSZ Radosław Sikorski wyraża zaniepokojenie i mówi o “antysemickich i chuligańskich wybrykach”.

Szef MSZ Radosław Sikorski komentował wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego w programie “Bez uników” PR3. Wyraził rozczarowanie faktem, iż poseł Grzegorz Braun z Konfederacji uzyskał mandat w Europarlamencie.

“Niestety mamy też decyzję naszych rodaków, aby do Unii Europejskiej wysłać pana Brauna, który gdyby polskie sądownictwo szybciej działało, pewnie już byłby w pace za te antysemickie, chuligańskie wybryki” – powiedział minister.

Sikorski wyraził zaniepokojenie tym, co europoseł Konfederacji może zrobić w Brukseli. “Martwię się o to, jaką on nam tam wizytówkę wystawi, bo takie zachowania, które są nieakceptowalne w Polsce, w Brukseli są katastrofą wizerunkową dla naszego kraju, jeśli one nastąpią” – stwierdził polityk KO.

Czytaj: Poseł Braun zgasił świece chanukowe w Sejmie. Prokuratura wszczęła postępowanie z urzędu

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska – 37,06 proc. Przewaga KO nad PiS jest jednak minimalna. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 36,16 proc. głosów. Opublikowany w niedzielę sondaż exit poll sugerował większą przewagę KO. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja – 12,08 proc. Trzecia Droga otrzymała 6,91 proc., a Lewica – 6,30 proc.

KO otrzyma 21 mandatów, PiS 20, Konfederacja 6, Trzecia Droga i Lewica po 3 mandaty.

Zobacz także: Exit poll. Konfederacja wygrywa wśród najmłodszych wyborców

dorzeczy.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Roman1
  Roman1 :

  Gdyby polski wymiar sprawiedliwości cokolwiek działał Radek Sikorski byłby w pace o wiele wcześniej, podobnie jak niektórzy jego mocodawcy. Wystarczy przypomnieć płatności służbową kartą za prywatne zakupy lub za libacje w u Sowy, urodziny w pałacyku MON za zaniżoną odpłatnością, czy fałszowanie wykazów używania własnego samochodu (poniżej jego całkowitego przebiegu) i “wyprowadzanie” kasy za te przebiegi. Dla mnie to złodziej, w przeciwieństwie do patrioty Grzegorza Brauna, który słusznie zauważa brak niepodległości Polski i jej podporządkowanie interesom żydów, banderowców i jankesów. Więcej patriotów takich jak Grzegorz Braun i mniej politykierów jak Radek Sikorski.

 2. jaro7
  jaro7 :

  Sikorski pan Braun pilnuje POLSKICH interesów ,nie jak ty i tobie podobni zydowskich,ukraińskich czy amerykańskich.Tylko ty tego nie kumasz albo udajesz że nie kumasz.Ale co masz powiedzieć jak żona z tego plemienia?

  • Roman1
   Roman1 :

   Nie tylko żona Sikorskiego jest amerykanką, ale jankesem jest jego syn – żołnierz USA. Co Sikorski ma zatem wspólnego z Polską, poza niektórymi kolegami, którzy nie za bardzo czują się Polakami? A dyplomatołek Bartoszewski to Polak? Duda z żoną innej wiary, do tego braćmi banderowcami. Mamy towarzystwo, oj mamy.