W sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta zaapelował o zwiększenie dostępu do broni palnej w Polsce. Podkreślił, że jest to potrzebne, aby odbudować kulturę posiadania broni. Zwrócił uwagę, że polskie przepisy w tym zakresie są wyjątkowo restrykcyjne w porównaniu do regulacji obowiązujących w wielu państwa europejskich, a także przepisów rekomendowanych przez samą Unię Europejską. Zwrócił uwagę, że w Polsce jedynie 2,5 proc. obywateli posiada jakikolwiek kontakt z bronią palną. Wyraził opinię, że jest to rozbrojenie narodu mogące skutkować negatywnymi następstwami w przyszłości.

Kandydat Konfederacji na prezydenta i wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zaapelował podczas sobotniej konferencji prasowej o zwiększanie kultury posiadania broni w Polsce. Zwrócił uwagę, że Polska od roku zwleka z implementacją unijnej dyrektywy dotyczącej posiadania broni, która jest w tej kwestii dużo bardziej liberalna niż krajowe prawo. Podkreślił, że w Polsce jedynie 2,5 proc. obywateli posiada jakikolwiek kontakt z bronią palną (przykładowo, w Szwajcarii wspomniany współczynnik plasuje się w okolicy 20 proc.).

Bosak zwrócił uwagę, że z tego powodu jesteśmy „rozbrojonym narodem”. „Historia uczy nas, że jeżeli nie posiadamy broni, wyszkolenia strzeleckiego, to jesteśmy bezbronni” – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyraził opinię, że obowiązujące aktualnie w Polsce prawo dotyczące omawianej kwestii jest reliktem komunistycznym, który należałoby znieść.

„Obecnie obowiązujące prawo to relikt komunistyczny, relikt doktryny, iż w państwie jest bezpiecznie gdy obywatele są rozbrojeni” – powiedział wiceprezes Ruchu Narodowego. „Musimy dziś odrzucić ten balast prawa komunistycznego i wprowadzić normalne prawo, które respektuje prawa obywatelskie” – dodał.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zwrócił także uwagę, że posłowie Konfederacji działają w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury Posiadania Broni. Zapewnił, że będą podejmowali działania mające na celu ułatwienie dostępu do broni w Polsce.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Marynarka Wojenna RP musi zostać odbudowana [+VIDEO]

facebook.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz