Szef brytyjskiej dyplomacji podziękował Polsce za wsparcie polityczne w kontekście sobotniego nalotu na Syrię jakiego dokonały USA i jego sojusznicy.

Polski MSZ wydał komunikat, w którym można przeczytać, że głównym tematem rozmowy, która miała miejsce w niedzielę z inicjatywy szefa brytyjskiej dyplomacji, była sytuacja w Syrii, w tym zwłaszcza działania militarne podjęte przez USA, Wielką Brytanię oraz Francję w związku z kolejnym przypadkiem użycia broni chemicznej przez reżim Baszara Asada. Boris Johnson podziękował za „wsparcie polityczne” jakiego miała udzielić Polska.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda: Wspieramy działania USA w Syrii

Odwołując się do oświadczenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy, szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz podkreślił gotowość Polski do konsekwentnego wspierania działań mających na celu zapobieganie użyciu broni chemicznej – podała polska dyplomacja.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W wywiadzie jaki Johnson udzielił w niedzielę BBC, szef brytyjskiej dyplomacji oświadczył: Nie ma na stole propozycji kolejnych uderzeń, bo póki co dzięki Bogu reżim Asada nie był na tyle głupi, żeby przeprowadzić kolejny atak z użyciem broni chemicznej. Jeśli kiedykolwiek coś takiego znów się stanie to wraz z sojusznikami rozważymy nasze opcje” – powiedział w wywiadzie dla BBC.

Boris Johnson bronił decyzji o interwencji zbrojnej w Syrii, twierdząc, że dzięki niej dojdzie do zniechęcenie do używania broni chemicznej nie tylko reżim Asada, ale na całym świecie. Zdaniem Brytyjczyka bombardowania zakończyły się sukcesem i miały miejsce w odpowiednim momencie, w odpowiedni sposób.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz