Amerykańska firma Boeing ogłosiła rozwój partnerstwa z Polską Grupą Zbrojeniową po otrzymaniu informacji o polskim wniosku o ofertę na śmigłowce szturmowe H-64E Apache.

W czwartkowym oświadczeniu prasowym firma Boeing ogłosiła rozwój partnerstwa z Polską Grupą Zbrojeniową po otrzymaniu informacji o polskim wniosku o ofertę na śmigłowce szturmowe H-64E Apache.

„Boeing jest zaszczycony, że polski rząd wybrał AH-64E Apache do nowej floty śmigłowców szturmowych Sił Zbrojnych RP. Wybór Apache wzmacnia amerykańsko-polskie więzi wojskowe poprzez zwiększenie interoperacyjności i współpracy między Polską, armią amerykańską i państwami NATO. Podczas procesu zamówień Boeing nawiązał znaczące partnerstwa kooperacyjne z polskim rządem i przemysłem. Nasze partnerstwo w szczególności z Polską Grupą Zbrojeniową będzie nadal się rozwijać, ponieważ wdrażamy działania szkoleniowe i podtrzymujące z lokalnym przemysłem” – czytamy.

„Podczas procedury przetargowej Boeing nawiązał partnerską współpracę z polskim rządem i przemysłem. W szczególności nasze partnerstwo z Polską Grupą Zbrojeniową rozwinie się podczas realizacji programu wsparcia szkoleniowego i operacyjnego realizowanego z polskim przemysłem” – zapewniał koncern podczas targów w Kielcach.

Jak poinformował w czwartek wicepremier Mariusz Błaszczak, Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało zapytanie ofertowe do USA dotyczące pozyskania 96 śmigłowców AH-64E APACHE w najnowszej wersji GUARDIAN na potrzeby Lotnictwa Wojsk Lądowych.

„Wraz ze śmigłowcami pozyskamy również transfer technologii” – czytamy.

Ministerstwo Obrony Narodowej podało na Twitterze, że w pierwszej kolejności śmigłowce trafią do Żelaznej Dywizji. „Dlatego, że 18 Dywizja będzie wyposażana w czołgi Abrams. Te śmigłowce świetnie z nimi współpracują” – czytamy w komunikacie.

Do zapytania doszło po spotkaniu Mariusza Błaszczaka z Sekretarzem Obrony USA, które odbyło się podczas Ukraine Defense Consultative Group, które było poświęcone współpracy wojskowej oraz dalszym działaniom dotyczącym wsparcia Ukrainy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz