Bloomberg: Tylko połowa państw G20 wprowadza sankcje przeciw Rosji

Tylko połowa krajów reprezentowanych w grupie G20 wprowadziła sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę – twierdzi Bloomberg w opublikowanym w piątek artykule.

Według piątkowego artykułu agencji prasowej Bloomberg, tylko połowa krajów reprezentowanych w grupie G20 wprowadziła sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę. “Większość świata nie jest gotowa na odwzorowanie wysiłków Stanów Zjednoczonych i Europy, by izolować Rosję prezydenta Władimira Putina” – pisze Bloomberg.

Jak zaznaczono w infografice przygotowanej przez Bloomberg, Brazylia, Chiny, Indonezja, RPA, Indie, Turcja, Arabia Saudyjska i Argentyna nie poparły sankcji.

fot: Bloomberg

Premier Indii Narendra Modi rozmawiał przez telefon z Władimirem Putinem 1 lipca i omawiał sposoby zwiększenia handlu. Luiz Inacio Lula da Silva, lider wyścigu prezydenckiego Brazylii, zrzucił winę za wojnę nie tylko na Rosję, ale także na Ukrainę.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa skrytykował sankcje USA. Turcja uznała, że ​​ukaranie Rosji zaszkodziłoby interesom gospodarczym i politycznym Ankary.

Zobacz też: Prezydent RPA stwierdził, że Afryka ma problemy z powodu sankcji wymierzonych w Rosję

Bloomberg zauważył również, że członkowie G20, w tym Indonezja, będąca w tym roku gospodarzem bloku, nadal podpisują ważne umowy z chińskimi firmami państwowymi, handlując więcej z Chinami niż ze Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej przywódca Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zapowiedział bezgraniczną przyjaźń z Federacją Rosyjską na kilka tygodni przed inwazją Rosji na Ukrainę.

Warto przypomnieć, że G20 obejmuje kraje, które odpowiadają za około 85% światowej produkcji gospodarczej.

Kresy.pl/Bloomberg

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply