Szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentował na antenie TVP politykę imigracyjną niektórych państw Unii Europejskiej.

Jak stwierdził minister „Kryzys migracyjny jest najpoważniejszą sprawą, jaka dotknęła Europę. Został on spowodowany przez nieodpowiedzialne działania niektórych liderów państw. Na przykład kanclerz Merkel wyraźnie zaprosiła tych ludzi do Niemiec. Kiedy okazało się, że tych ludzi przybyło bardzo wielu, wtedy pojawiła się koncepcja, jak podzielić się emigrantami, zwanymi uchodźcami z innymi państwami.”

Błaszczak powiedział, że gdyby w wyborach w 2015 roku nie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, to dalej byłyby wykonywane polecenia płynące z Unii Europejskiej dotyczące relokacji imigrantów. Odbywałoby się to „kosztem bezpieczeństwa Polski”, uważa Błaszczak.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

„Życie ludzkie jest bezcenne. Oczywiście trzeba pomagać i my pomagamy, jesteśmy chrześcijanami. Rząd Polski pomaga, pomagamy na miejscu. Ta pomoc jest najlepiej zaadresowana, jest najbardziej efektywna” – powiedział minister. Jednocześnie zaznaczył, że Polska za rządów PiS „nie będzie prowadziła takiej polityki, która okazała się tragiczną na zachodzie Europy”, ktora w jego ocenie jest m.in wynikiem ideologii multikulturalizmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uchodźcy przybywają do Syrii

Kresy.pl / TVP Info

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz