Prezydent Joe Biden ogłosił w piątek, że wybrał Jessicę Stern na specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych ds. praw LGBT za granicą – poinformował portal The Hill.

Jak poinformował portal The Hill, prezydent Joe Biden ogłosił w piątek, że wybrał Jessicę Stern na specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych ds. praw LGBT za granicą. Stern jest profesorem spraw międzynarodowych i publicznych na Uniwersytecie Columbia oraz dyrektorem wykonawczym grupy OutRight Action na rzecz osób LGBT.

„W czasie, gdy prawa człowieka osób LGBTQI+ są coraz bardziej zagrożone we wszystkich regionach świata, Specjalny Wysłannik zbierze podobnie myślące rządy, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, korporacje i organizacje międzynarodowe, aby chronić godność i równość dla wszystkich” administracja Bidena zadeklarowana w oświadczeniu.

Ten ruch to tylko ostatni sposób, w jaki administracja Bidena zwiększa swoje wsparcie dla agendy LGBT. Biden podpisał wiele zarządzeń wykonawczych nakazujących agencjom federalnym promowanie „zgodności z prawem LGBT”, cofnął zakaz administracji Trumpa dotyczący transseksualistów w wojsku, wywiesił flagę LGBT w Białym Domu i pozwolił ambasadom USA wywieszać takie flagi w swoich placówkach, nawet w Watykanie.

Opowiada się również za przyjęciem tzw. ustawy o równości, która zmusiłaby szeroki zakres podmiotów publicznych i prywatnych do przyjęcia dogmatu pro-LGBT kosztem ich własnych konstytucyjnych praw, takich jak zmuszanie religijnych agencji adopcyjnych do umieszczania dzieci w domach par tej samej płci; zmuszanie fotografów, kwiaciarni i piekarzy do udziału w ślubach osób tej samej płci.

Jak informowaliśmy, Bix Aliu, szef misji dyplomatycznej USA w Polsce, w związku z tzw. miesiącem dumy LGBT zamieszcza w sieci kolejne wpisy promujące ideologię gender, twierdząc, że „brak inkluzywności wobec środowisk LGBTQI+ kosztuje Polskę, Węgry, Rumunię i Ukrainę ponad 8,6 mld dol. rocznie”. Z jego wypowiedzi wynikało też, że amerykańskie firmy podejmując decyzję o inwestowaniu m.in. w Polsce, biorą pod uwagę stosunek do osób LGBT. Mówił też, że Open For Business to organizacja „promująca inkluzywność LGBT+”.

Zobacz też: Wiceminister: minister Wójcik pracuje nad zakazem związanym z działaniami propagandowymi środowisk LGBT

Kresy.pl/The Hill

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply