Białystok: 1. Podlaski Marsz Normalności przeszedł ulicami miasta [+VIDEO / +FOTO]

Ulicami Białegostoku przeszedł 1. Podlaski Marsz Normalności, pod hasłem „Rodzina siłą narodu”, zorganizowany głównie przez środowiska narodowe. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Organizatorzy chcieli zamanifestować „wartości tradycyjnego modelu rodziny”.

W sobotę po południu w Białymstoku odbył się 1. Podlaski Marsz Normalności, pod hasłem „Rodzina siłą narodu”. Jego organizatorami były środowiska narodowe: ONR, Autonomiczni Nacjonaliści Białystok i Patriotyczna Jagiellonia.

„W tych trudnych czasach, normalność należy manifestować, pokazywać, że to, co najcenniejsze – rodzina oraz Ojczyzna – nadal jest fundamentem Polski” – pisali jeszcze przed marszem jego organizatorzy. W założeniu poświęcony był pamięci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który był „wielkim Polakiem i patriotą, wielkim mężem stanu”.

 

– To właśnie z jego nauczania wzięty został tytuł naszego spotkania „Rodzina siłą narodu” – mówił mediom jeden z uczestników marszu. Dodał, że wydarzenie gromadzi ludzi, którym jest bliska idea rodziny, podobnie jak kardynałowi Wyszyńskiemu.

Marsz rozpoczął się na Placu NZS w centrum miasta. Uwagę zwracał niesiony z przodu transparent z hasłem marszu i grafiką przedstawiającą czarną chmurę z wychodzącą z niej tęczą, a poniżej niej rodzinę skrywającą się pod parasolem. Niesiono też takie transparenty, jak : „Rodzina = chłopak + dziewczyna” oraz „Czy to absurdalne, że chcemy żyć normalnie”, gdzie w słowie „absurdalnie” pierwsze sześć liter pomalowano w kolory tęczy LGBT.

Według relacji, w marszu uczestniczyli głownie młodzi ludzie, widać było też rodziny z dziećmi. Skandowano m.in. „Chłopak, dziewczyna normalna rodzina”, „Białystok jest normalny”, „Nie dla pedofilii”, „Dewiacje won z naszych stron”, „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”, a także „Dość tęczowej propagandy”, „Zakaz pedałowania” czy „Szkoły wolne od zboczeńców”.

Marsz przeszedł m.in. ulicami Marii Skłodowskiej-Curie, Aleją Piłsudskiego i Sienkiewicza. Zakończył się na Rynku Kościuszki. Uczestniczyło w nim około 200-300 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według policji, wydarzenie przebiegło bez incydentów. W jednym miejscu na trasie marszu, na chodniku stanęła grupa jego przeciwników, trzymając m.in. białe róże i tablice z takimi hasłami jak: „Nie zgadzam się na nazywanie nietolerancji normalnością” oraz „Człowiek człowiekowi człowiekiem”.

Zobacz także: „Wojna w Białymstoku” – Marsz Równości i kontrmanifestacja [+VIDEO/+FOTO / 18+]

PAP / RIRM / dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply