Młodego żołnierza z 9. Brygady Kawalerii Pancernej znaleziono z raną postrzałową głowy. „Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej” – informuje wojsko.

O sprawie poinformowało w czwartek rano radio RMF FM. Jak podano, w środę wieczorem w parku w Białowieży na Podlasiu znaleziono młodego żołnierza, w wieku około 22 lat, z raną postrzałową głowy. Nie udało się go uratować, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Według RMF FM, żołnierz służył w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, w województwie warmińsko-mazurskim. W środę późnym popołudniem nie stawił się na odprawę w miejscu służby. Kilka godzin później został znaleziony z raną postrzałową głowy w parku, w pobliżu centrum edukacji w Białowieży, w którym zakwaterowani są żołnierze. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa, a także prokuratura.

 

W rozmowie z portalem Interia.pl Marta Hajkowicz z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie potwierdziła, że znaleziono ciało żołnierza w okolicy Białowieży.

Oświadczenie w tej sprawie opublikowano na profilu 16. Dywizji Zmechanizowanej na Twitterze.

„26 stycznia w okolicach Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej. (…) Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza. Do zdarzenia doszło przed przystąpieniem wojskowego do zmiany. Rodzina żołnierza została o wszystkim powiadomiona i objęta opieką psychologa” ” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano też oficjalnie, że okoliczności śmierci wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury. Kondolencje rodzinie złożył rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Przeczytaj: Nie żyje polski żołnierz. Tragedia w rejonie granicy

Czytaj również: Polski żołnierz zmarł w obszarze przygranicznym

Interia.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz