Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Białorusi, Paweł Murawiejko, mówił o możliwości przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń wojskowych z Polską. “Jeśli Warszawa będzie gotowa, chętnie podejmiemy taką inicjatywę” – stwierdził.

Murawiejko komentował wspólne ćwiczenia Armenii z NATO. “Były zaplanowane z wyprzedzeniem, prawdopodobnie dwa lata temu, a co najmniej półtora roku. I po prostu koledzy z Armenii wywiązują się ze swoich obowiązków, biorąc pod uwagę, że takie ćwiczenie rzeczywiście było zaplanowane” – powiedział, cytowany w poniedziałek przez portal Nasza Niwa. “Patrzymy na te sprawy ze spokojem” – dodał.

Stwierdził też, że z tego powodu nie jest przeciwny ćwiczeniom z Polską. “Jeśli Polacy będą gotowi przeprowadzić z nami ćwiczenia, chętnie podejmiemy taką inicjatywę i zastanowimy się, nad jakimi kwestiami możemy wspólnie pracować ” – powiedział.

Wyraził opinię, że jest wiele obszarów, w ramach których państwa mogłyby się wspólnie szkolić. “Ćwiczenia mogłyby obejmować obronę przeciwlotniczą w ramach ochrony granicy, ochronę granicy i przeciwdziałanie transgranicznym zagrożeniom związanym z sytuacjami nadzwyczajnymi” – stwierdził.

“Jeśli będzie propozycja, pojawi się nasza odpowiedź i będziemy działać” – dodał.

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Białorusi poinformował też, że między 20 a 26 września białoruska armia przeprowadzi ćwiczenia wojskowe. “Generalnie biorą w nich udział wszystkie elementy organizacji wojskowej państwa. Zaangażowana jest również obrona terytorialna” – powiedział. Zaznaczył, że weźmie w nich udział także “milicja ludowa”.

Zobacz także: Łukaszenko mówił o poprawie relacji z Polską. Wiceszef MSZ: To pustosłowie

nashaniva.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply