Białoruś odnawia pomniki Lenina

Gazeta „Komsomolskaja Prawda w Białorusi” krytykuje planowany remont pomnika Włodzimierza Lenina w białoruskim Homlu. Gazeta zwraca uwagę, że remont pomnika i uporządkowanie terenu może kosztować ponad 620 milionów rubli czyli równowartość ćwierć miliona złotych.

Dziennik przypomina, że w latach 90-tych pojawiły się głosy, by pomnik usunąć z centrum miasta. Tym bardziej, że tuż za nim stoi główny sobór prawosławny. Jednak miejscowe władze nie zgodziły się na to. Gazeta cytuje jednego z mieszkańców Homla, który zwraca uwagę, że do wielu szpitali trudno wejść, gdyż w gabinetach lekarzy tynki lecą na głowę. Są też szkoły w złym stanie technicznym i bloki wymagające remontu kapitalnego. „Jednak władze tracą pieniądze na remont pomnika do którego połowa mieszkańców ma negatywne nastawienie” – podkreśla mieszkaniec Homla cytowany przez gazetę „Komsomolskaja Prawda w Białorusi”.
IAR/KRESY.PL



Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz