Najnowsze informacje potwierdzają, że w Barcelonie doszło do zaplanowanej akcji terrorystów. Są informacje o zabitych przez napastników.

Według świadków furgonetka która wjechała na deptak uczęszczanej przez turystów ulicy La Rambla była prowadzona w taki sposób by staranować jak najwięcej ludzi. Kierowca miał jechać zygzakiem by przejechać jak największą liczbę przechodniów. Agencja Reuters twierdzi, że w ataku terrorystycznym zginęło 13 osób. Brytyjski „Daily Mail” informuje aż o 13 zabitych i kilkudziesięciu osobach rannych. Portal tej gazety twierdzi także, że terrorysta opuścił pojazd w pobliżu restauracji z koszernymi daniami.

Hiszpańska gazeta „El Periodico” potwierdza, podawane przez nas wcześniej informacje o dwóch uzbrojonych terrorystach jacy pojawili się na miejscu zdarzenia. Nie wiadomo dokładnie czy byli oni pasażerami pojazdu, który taranował ludzi, bowiem media potwierdzają wcześniejszą informację, że jego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. „El Periodico” twierdzi natomiast, że terroryści wzięli zakładników w jednym z barów. Wcześniej miało dojść do strzelaniny pod centrum handlowym Cort Ingles na Placa Catalunya.

 

dailymail.co.uk/bbc.com/reuters.com/kresy.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz