Na anektowanym przez Rosję Krymie doszło do wykolejenia się jednego z pociągów towarowych. Rosjanie przyznali, że stało się tak z powodu działania człowieka.

O problemach na trasie kolejowej poinformowały źródła lokalne. „Do wykolejenia wagonów ze zbożem w rejonie symferpolskim na Krymie doszło w wyniku ingerencji osób nieupoważnionych w pracę transportu kolejowego” – poinformowała w czwartek Kolej Krymska (KZD), której oświadczenie zacytowała agencja informacyjna Interfax. Nie ma zagrożenia dla środowiska – podkreślił Intefax. Na miejsce wysłano pociągi ratunkowe.

Przywódca Krymu z ramienia prorosyjskich władz Siergiej Aksjonow już wcześniej mówił o wykolejeniu się pociągu ze zbożem. Z powodu wypadku wstrzymano ruch pociągów między Sewastopolem a Symferopolem.

„Wykoleiły się wagony towarowe, teraz służby ustalają przyczyny, a po zakończeniu postępowania wydział FSB [Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji] poda wnioski co do przyczyn zdarzenia. Trwają prace nad przywróceniem ruchu zarówno pociągów towarowych, jak i pociągów pasażerskich” – skomentował Aksjonow. Według niego na miejscu są już wicepremier Krymu Igor Michajliczenko i minister transportu Nikołaj Łukaszenko.

Wykolejenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na trasie Symferpol-Sewatopol. Ministerstwo Transportu już zapowiedziało, że uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Ruch pociągów lokalnych został zawieszony.

Czytaj także: USA popierają ukraińskie ataki na cele na Krymie

interfax.ru/crimea-news.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz