Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało rosyjskiego ambasadora w Sztokholmie Wiktora Tatarincewa w związku z incydentem z udziałem samolotów wojskowych.

Ministerstwo obrony Szwecji podało w niedzielę rano, że rosyjski myśliwiec Su-27 miał zbliżyć się na odległość zaledwie 20 metrów do szwedzkiego samoloty zwiadu radio-elektronicznego Gulfstrem w czasie gdy ten znajdował się nad Morzem Bałtyckim. Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło, że Su-27 przechwycił szwedzki samolot zwiadowczy argumentując, że stało się tak ponieważ szwedzki pilot zbliżał się do granicy rosyjskich wód terytorialnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło rosyjskiego pilota, że stworzył on niebezpieczeństwo dla szwedzkiej załogi. „MSZ traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Rosyjski samolot działał nieodpowiednio i nieprofesjonalnie, w sposób zagrażający bezpieczeństwu” – powiedziała przedstawicielka szwedzkiej dyplomacji Diana Qudhaib. Rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło tym oskarżeniom twierdząc, że rosyjski pilot zachowywał bezpieczną odległość.

Dyplomacja szwedzka potraktowała zdarzenie jako incydent. Jak podała agencja RIA Nowosti ambasador Rosji w Sztokholmie został wezwany do szwedzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj także: Rosjanie przechwycili amerykański samolot zwiadowczy w pobliżu Krymu [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz