Za mężczyznami podejrzanymi o spowodowanie śmierci w centrum Warszawy wysłano listy gończe. Wbrew początkowym pogłoskom są to obywatele Polski.

Policja poszukuje 27-letniego Łukasza Goławskiego oraz 23-letniego Sebastiana Włodarczyka. Są oni podejrzani, że w nocy z 7 na 8 maja brali udział w okolicach ulicy Nowy Świat w Warszawie w bójce z użyciem noża, na skutek której zmarł zaatakowany prawdopodobnie przez poszukiwanych mężczyzn. Zamordowany miał stanąć w obronie kobiety bądź kobiet zaczepianych przez morderców.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Policja określiła podejrzanych o mord dzięki materiałowi z monitoringu. W poniedziałek opublikowała ich personalia i wizerunki.

 

Ujawnienie personaliów i wizerunków domniemanych sprawców może ograniczyć spekulacje, że zabójcami były osoby rosyjskojęzyczne, być może imigranci bądź uchodźcy z Ukrainy. Pojawiały się one wśród komentatorów, w tym polityków, wkrótce po tragicznym zdarzeniu. Jednak już 11 maja „Super Express” napisał o swoich nieoficjalnych ustaleniach, iż sprawcą morderstwa był Polak.

Spekulacje o sprawstwie obcokrajowców pojawiły się w kontekście plagi gwałtów w Warszawie, do których doszło w taksówkach Ubera i Bolta, których kierowcami są cudzoziemcy, m.in. Gruzini, Uzbecy i Tadżycy. „Skala jest na tyle duża, że prokuratura alarmuje o działania prewencyjne, by zapobiegać atakom” – napisał o tej sprawie dziennik „Rzeczpospolita”.

polsatnews.pl/twitter.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz