Koronawirus szybko szerzy się w Indiach

W Indiach odnotowano rekordowy poziom dobowy nowych przypadków zakażenia się koronawirusem SARS COVID-19. Liczba zakażonych sięgnęła niemal ćwierć miliona.

Indie są już na piątym miejscu pod względem liczby ujawnionych zakażeń nowym koronawirusem. Właśnie prześcignęły pod względem tego wskaźnika Hiszpanię. Jak podał w  portal telewizji Al Arabiya liczba tych przypadków wyniosła 246 628. W ciągu doby wykryto aż  9 971 kolejnych. Jak do tej pory w Indiach zmarło 6 929 osób. 73 proc. wszystkich przypadków zakażenia wykryto w w sześciu z 28 indyjskich stanów. Największymi ośrodkami pandemii są wielkie miasta New Delhi, Bombaj i Ahmedabad.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podał portal worldomoters.info liczba wszystkich zakażeń wykrytych na świecie od początku pandemii przekroczyła 7 mln. Zmarło ponad 402 tys. nosicieli SARS COVID-19.  Światowym epicentrum pozostają USA, gdzie liczba wszystkich wykrytych zakażeń zbliża się do 2 mln. Zmarło tam już ponad 112 tys. ludzi. Jednak szczyt zachorowań Amerykanie mogą już mieć za sobą, w ciągu bieżącej doby odnotowano tam 1502 nowych przypadków.

Na drugim miejscu na świecie pod względem liczby wykrytych zakażeń znalazła się Brazylia z ponad 676 tys. przypadków. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 2907 kolejnych. W Brazylii zmarło ponad 36 tys. nosicieli nowego koronawirusa.

Na trzecim miejscu jest Rosja z ponad 467 tys. wykrytych zakażeń od początku  pandemii. Dynamika ich wzrostu nie spada. W ciągu doby wykryto 8984 nowych. W Rosji zmarło już z powodu koronawirusa 5,8 tys. osób.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Z kolejną fala zarażeń zmaga się Iran. Liczba nowych przypadków odnotowanych w ciągu doby osiągnęła wysoki poziom 2364. Łącznie od początku pandemii w Iranie odnotowano ponad 171 tys. przypadków.

Czytaj także: Rosjanie „nieoficjalnie” przetestowali szczepionkę na COVID-19 na ludziach

alarabiya.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz